Virtuemart 1: XMLfeed generuje chybu 500

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Nainstalovali jste si komponentu XMLfeed pro Virtuemart, která umí generovat XML feedy pro srovnávače cen jako je Zbozi.cz a místo stránky s feedem vidíte chybu 500? To samé se mi stalo díky tomu, že jsem měla zároveň nainstalovanou komponentu JoomSEF, pak mi ale jeden dobrý člověk poradil, jak ten problém vyřešit.

V tomto článku vám poradím, jak vyřešit problém konfliktu komponent Artio JoomSEF a XMLfeed, který generuje chybu 500 na stránce s xml feedem obchodu Virtuemart.

webhosting WEDOS

Řešení je v podstatě jednoduché - vezmete non-sef url vygenerované komponentou XMLfeed, a vytvoříte pro něj v JoomSEF nové SEF URL.

Krok za krokem to vypadá takto:

1. Jděte do menu Komponenty - XMLFeed - Správa serverů.

xmlfeed sprava serveru

2. Klikněte na srovnávač zboží, pro který potřebujete funkční odkaz na XML feed.

sprava serveru zbozi.cz

3. Zkopírujte si URL pro server (bez použití SEF):

xmlfeed nonsef url

4. Jděte opět do menu Komponenty - Artio JoomSEF - Správa SEF URL.

joomsef sprava sef url

5. Klikněte na tlačítko Nový pro přidání nového SEF URL.

Nove sef url

6. Do řádku Nová SEF URL vložte cokoliv, třeba xmlfeed - přidá se to za doménu v URL pro srovnávače zboží. Do řádku Původní ne-SEF URL vložte zkopírované url z komponenty XMLfeed a uložte změny.

xml sef url

7. Správný XML feed se vám bude zobrazovat na nově vytvořeném url, které bude vypadat nějak takto: www.domena.cz/xmlfeed (pokud do prvního řádku vložíte slovo xmlfeed).


pridej.cz

Líbil se vám tento článek?

Staňte se fanoušky SEO blogu StaWEBnice na Facebooku a neuniknou vám ani další články. Budeme rádi, pokud je budete dále sdílet!

Google


Vytisknout   E-mail