Virtuemart 1: XMLfeed generuje chybu 500

Nainstalovali jste si komponentu XMLfeed pro Virtuemart, která umí generovat XML feedy pro srovnávače cen jako je Zbozi.cz a místo stránky s feedem vidíte chybu 500? To samé se mi stalo díky tomu, že jsem měla zároveň nainstalovanou komponentu JoomSEF, pak mi ale jeden dobrý člověk poradil, jak ten problém vyřešit.

V tomto článku vám poradím, jak vyřešit problém konfliktu komponent Artio JoomSEF a XMLfeed, který generuje chybu 500 na stránce s xml feedem obchodu Virtuemart.

webhosting WEDOS

Řešení je v podstatě jednoduché - vezmete non-sef url vygenerované komponentou XMLfeed, a vytvoříte pro něj v JoomSEF nové SEF URL.

Krok za krokem to vypadá takto:

1. Jděte do menu Komponenty - XMLFeed - Správa serverů.

xmlfeed sprava serveru

2. Klikněte na srovnávač zboží, pro který potřebujete funkční odkaz na XML feed.

sprava serveru zbozi.cz

3. Zkopírujte si URL pro server (bez použití SEF):

xmlfeed nonsef url

4. Jděte opět do menu Komponenty - Artio JoomSEF - Správa SEF URL.

joomsef sprava sef url

5. Klikněte na tlačítko Nový pro přidání nového SEF URL.

Nove sef url

6. Do řádku Nová SEF URL vložte cokoliv, třeba xmlfeed - přidá se to za doménu v URL pro srovnávače zboží. Do řádku Původní ne-SEF URL vložte zkopírované url z komponenty XMLfeed a uložte změny.

xml sef url

7. Správný XML feed se vám bude zobrazovat na nově vytvořeném url, které bude vypadat nějak takto: www.domena.cz/xmlfeed (pokud do prvního řádku vložíte slovo xmlfeed).


pridej.cz

Líbil se vám tento článek?

Staňte se fanoušky SEO blogu StaWEBnice na Facebooku a neuniknou vám ani další články. Budeme rádi, pokud je budete dále sdílet!

Google

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail