Vodoznak pro Virtuemart 2

Máte eshop ve Virtuemartu 2 a chtěli byste, aby na sobě měly fotky zboží vodoznak? V tomto článku najdete návod, jak toho zdarma docílit.

Za tento návod vděčím Radku Pelikánovi, provozovateli web www.pelikanek.cz a Davidu Grusovi z www.joomlista.cz. Našla jsem totiž spoustu návodů, ale většina měla ten efekt, že se fotka produktu nenačetla vůbec.

Jak přidat vodoznak (watermark) do fotek zboží ve Virtuemartu 2?

  • 1. Vytvořte si obrázek vodoznaku s transparentním pozadím ve formátu .png s názvem watermark.png.

  • 2. Stáhněte si soubor .htaccess z rootu vaší instalace Joomla! (pokud jej nemáte, přejmenujte htaccess.txt na .htaccess) a vložte do něj na konec tento text: ## a následující řádky je třeba umístit do .htaccess na rootu webu, cestu k obrázkům zmodifikujte dle Vašeho webu... ## 1. řádek je filtr, aby se pracovalo jen s jpg RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/(.*)\.jpg [NC] RewriteRule (.*)images/stories/virtuemart/product/(.*) $1watermark.php?p=br&q=90&src=images/stories/virtuemart/product/$2.

    Nebo si stáhněte už upravený .htaccess ode mě.
  • 3. Takto upravený soubor .htaccess vraťte do rootu instalace joomla (např. adresář www/domains/domena.cz na webhostingu WEDOS, který používám já).
  • 4. Stáhněte si tento soubor watermark.php
  • 5. Nahrajte do rootu soubory watermark.png, watermark.php a .htaccess.
  • 6. Zobrazte si libovolný produkt a vodoznak by se měl objevit v pravém dolním rohu jako např. na tomto eshopu s nábytkem, který jsem vytvořila pro klienta z Holandska.

Mělo by to fungovat s jakoukoliv složkou, jen si musíte v souboru watermark.php upravit cestu ke složce s obrázky. V přiloženém souboru je cesta do složky s fotkami v eshopu Virtuemart 2, ale když se upraví cesta, bude to fungovat i s Virtuemartem 1 nebo jakoukoliv galerií.

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail