CS | EN

Virtuemart 3: přeškrtnutá cena před slevou na produktu a kategorii

cena se slevou skrtnutou

Pokud provozujete eshop na systému Virtuemart a chtěli byste, aby se cena před slevou zobrazovala škrtnutá, možná jste už narazili na problém, že staré řešení, kdy se cena po slevě dala do pole Nahradit, nefunguje pro zobrazení ceny na kategorii. Možná je to problém šablony, možná přímo Virtuemartu, ale i sám vývojář Virtuemartu Max Milbers doporučuje používat na slevy daně, slevy kalkulace (calculation rules). V tomto článku najdete návod včetně videa v češtině a angličtině, jak nastavit slevy ve Virtuemartu tak, aby se vám zobrazovala přeškrtnutá cena jak na kategoriích, tak na detailu produktu.

Video tutorial in English

Nastavení zobrazování cen

Nejprve se v Nastavení Virtuemartu na záložce Ceny, zaškrtněte, že chcete zobrazovat Základní cena s DPH, ale bez slevy (tj. cena vč. DPH před slevou) a Konečná cena se slevou (tj. skutečná prodejní cena včetně DPH).

ceny nastaveni virtuemart

Vytvoření pravidla kalkulace

V levém menu pod Produkty najdete záložkuk Daně, Slevy a Jiné kalkulace. Přidejte novou pomocí tlačítka Nový a po zadání názvu pravidla vyberte typ Modifikace ceny po zdanění. Můžete zadat buď konkrétní částku slevy pomocí volby - nebo procentuální slevu pomocí -%. Pokud zvolíte v  kategoriích nějakou konkrétní kategorii, aplikuje se vám sleva na všechny produkty v dané kategorii, které mají na detailu nastaveno "Použít výchozí pravidla".

Náš příklad ukazuje slevu na jeden konkrétní produkt, kterou je třeba v jeho nastavení  ručně aplikovat.

modifikace ceny po zdaneni

Aplikace slevy na konkrétní produkt

Otevřete si konkrétní produkt a zvolte u něj vytvořenou slevu, kterou chcete aplikovat. Pozor, do pole Konečná cena dejte skutečnou prodejní cenu po slevě vč. DPH. Nezapomeňte zaškrtnout pole Dopočítat pořizovací cenu a dole musí být zaškrtnuté Nepovolit. Po uložení vám to nahoru dopočítá cenu před slevou s DPH.

produkt cena

Hotovo! Takto se vám budou ceny s přeškrtnutou původní cenou před slevou zobrazovat jak na detailu, tak na kategorii produktu. 

Celý návod si můžete prohlédnout na tomto videu v češtině:

Check out this tutorial in English.

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků