CS | EN

Virtuemart 3: neposílá se email o potvrzení objednávky zákazníkovi

Provozujete internetový obchod v systému Virtuemart 3 nebo jste čerstvě aktualizovali na Virtuemart 3 z Virtuemartu 2 a najednou se Vám přestaly posílat potvrzující emaily zákazníkovi po odeslání objednávky? V tomto článku se dozvíte, jak tento problém vyřešit.

Podle tohoto vlákna na fóru Virtuemartu je to změna, která byla provedena záměrně, aby se neposílal email dvakrát - jednou automaticky po odeslání objednávky a jednou když prodejce objednávku potvrdí. Fakt ale je, že zákazník čeká, že mu něco dojde, a pokud to nedojde hned, tak si může myslet, že objednávku neodeslal, což povede nutně k tomu, že buď zadá objednávku znovu, a vy ji budete muset rušit,  nebo hůř, řekne si, že vám to nefunguje,  a odejde jinam.

Řešení je prozaické. Je potřeba, abyste v nastavení platby měli vybraný stav pro odeslání emailu "Potvrzení zákazníkovi" (to je výchozí, dost nešťastný překlad, který zřejmě žádný Čech nepochopí), takže doporučuju si ho ve stavech objednávky přejmenovat na něco srozumitelnějšího typu "Objednávka čeká na potvrzení prodejcem" nebo "Čeká na vyřízení".

stavy objednávky v virtuemartu

Přejmenovat stav objednávky můžete přímo v administraci Virtuemartu, pokud máte jednojazyčný eshop a neuvažujete o více jazycích, nebo v jazykových souborech ve složce language/cs-CZ/cs-CZ.com_virtuemart_orders.ini. Je to konstanta: COM_VIRTUEMART_ORDER_STATUS_CONFIRMED_BY_SHOPPER="Potvrzení zákazníkovi". Překládejte jen to, co je mezi uvozovkami. Neukládejte si to do Wordu, aby se vám rovné uvozovky nezměnily na šikmé!

překlad stavu objednávky virtuemart

Samotný stav, kdy se posílá email si nastavíte, když si rozkliknete konkrétní typy platby a na druhé záložce Konfigurace:

nastavení emailu u platby ve virtuemartu

Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků