Virtuemart 3: jak zobrazovat měnu podle IP adresy

mena ip adresa

Máte internetový obchod, který akceptuje platby ve více měnách a potřebovali byste, aby se měna zobrazovala návštěvníkům automaticky podle IP adresy, ze které si stránku prohlížejí? V tomto článku vám poradíme, jak toho dosáhnout.

Tuto a mnoho dalších užitečných funkcí Vám umožní komponenta One Page Checkout, která je primárně určená pro zjednodušení procesu objednávky -  díky ní vidí návštěvník v košíku kompletní formulář objednávky (adresu, nabízené typy plateb a dopravy) vše na jedné stránce. Tato komponenta stojí 49 EUR, ale skrývá v sobě i další spoustu užitečných funkcí - např. díky ní dostanete do eshopu zásilkovnu a uloženku, ověřeno zákazníky, tracking konverzí pro  Heuréku, Zboží, Adwords atd. 

V tomto videu najdete návod, jak nastavit funkci GEO ip currency, aby se měna v eshopu automaticky měnila podle IP adresy návštěvníka.

Jak nastavit Geo Currency v OnePageCheckout

Po instalaci komponenty One Page Checkout je třeba si stáhnout a nainstalovat GEO Locator pro Joomlu ve verzi pro 2.5 a 3. Po úspěšné instalaci jděte do komponenty GeoLocator a měli byste vidět zelený text: Data already installed! You are from Czech Republic. Data installed properly.

Poté na záložce Daně a ceny zvolte možnost Currency per detected IP address's country a níž pak můžete jednotlivým měnám přiřadit země.

geolocator

 

 

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.

 Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail