Virtuemart 3: jak vytvořit vazbu produktů rodič - potomek z existujících produktů

varianta virtuemart

Provozujete eshop v systému Virtuemart a chtěli byste již existující produkty spojit do systému rodič - potomek tak, aby si zákazník při navštívení každého z produktů ve skupině mohl zvolit jeho jinou variantu (barvu, velikost atd.)? V tomto videu vám ukážu, jak toho dosáhnout a jak vyřešit i pár problémů, na které můžete narazit, pokud používáte komponentu JoomSEF, díky které si můžete libovolně krátit a měnit adresy produktů a hromadně spravovat metadata. 

 

Od verze Virtuemartu 3.0.16 přibylo na kartě produktu políčko, pomocí kterého můžete spojit již existující produkty do vztahu rodič - potomek. 

id rodicovskeho produktu

Možná si říkáte, proč byste to vlastně měli dělat...proč neudělat varianty jen obyčejným vlastním polem typu řetězec (string)...rozdíl mezi stringem a potomkem je ten, že u potomků si můžete nastavit individuální stav skladu, obrázek nebo třeba krátký a dlouhý popisek. 

Než začnete párovat produkty, ujistěte se, že máte vytvořený vlastní pole typu "varianta produktu". Pokud ne, vytvořte jej podle tohoto nastavení:

vlastni pole varianta nastaveni

Poté je potřeba toto vlastní pole přiřadit produktu, který si zvolíte jako rodiče:

vlastni pole na produktu

Pokud používáte SEO komponentu JoomSEF, může se vám někdy stát, že při volbě variant na produktu nemění cena a skáče to zpět na jinou variantu, než jste právě zvolili. To je způsobeno tím, že JoomSEF omylem vytvořil stejnou adresu produktu pro více variant. Tyto je potřeba ve správě SEF url rozlišit od sebe.

Na celý postup včetně řešení problému s JoomSEF se můžete podívat na tomto videu:

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail