CS | EN

Virtuemart 3: v mnohojazyčném eshopu se nenabízejí dopravy a platby pro jiný jazyk

zadna doprava

Máte vícejazyčný internetový obchod ve Virtuemartu a poté, co jste zadali možnosti dopravy a platby se vám na košíku zobrazuje, že pro druhý jazyk nejsou navoleny žádné možnosti, i když vy jste si je nadefinovali i pomocí států? V tomto článku vám poradím, jak tento problém vyřešit.

Na tento problém jsem narazila při tvorba eshopu Tss.cz s motorkářským vybavením. Zkoušela jsem různé kombinace, vypínat One Page Checkout i JoomSEF a nakonec mě napadllo podívat se do databáze. Tam jsem zjistila, že pro angličtinu nejsou vytvořené záznamy v tabulce u plateb. Pro češtinu vytvořené byly. 

Virtuemart ukládá do tabulky s dalším jazykem v okamžiku, kdy si přepnete jazyk pomocí přepínače jazyků u každé konkrétní platby a dopravy, a poté i kdybyste nic neměnili, toto uložíte:

virtuemart doprava jazyky

To, že jste se přepnuli do druhého jazyka poznáte tak, že máte u řádků k překladu vlaječky:

doprava vlajky

Ať už tedy chcete nebo nechcete texty překládat (např. proto, že už podle nastavené země dávno přeložené jsou i v češtině), je vždy třeba je Uložit.

Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků