CS | EN

prevence 404

Virtuemart 3 + JoomSEF: prevence 404 při odstranění produktu pomocí 301 přesměrování

Při provozování eshopu Virtuemart či jakéhokoliv jiného internetového obchodu se vám často stane, že potřebujete odstranit z eshopu zboží, které už nebude dostupné. Adresu produktu má ale již zaindexovanou Google, Seznam a jiné vyhledávače, a pokud byste ji jen tak odstranili, lidé by se po kliknutí na výsledek vyhledávání dostali na chybovou stránku 404 - stránka nenalezena. Takový výsledek je v lepším případě neuspokojí, v horším naštve. A přitom by stačila maličkost, abyste tomu předešli a nabídli jim alternativní obsah - produkt, který se tomu, který hledali blíží nejvíce. V tomto článku vám poradím, jak přesměrovat odstraněné stránky na existující pomocí 301 přesměrování

 

Pokud máte webové stránky či eshop vytvořené v redakčním systému Joomla!, můžete k přesměrování 301 použít komponentu Artio JoomSEF, která vám umožní nejen změnit si výchozí URL vytvořené Joomla! na cokoliv si budete přát, ale také vyřešit problém s přesměrováním nebo nastavit jednotlivá přesměrování ručně v souboru .htaccess.

JoomSEF má totiž k dispozici jednoduchý formulář, ve kterém zadáte do pole Zdrojová url původní adresu, a do pole Cílová URL novou adresu, na kterou chcete původní stránku přesměrovat.

301 presmerovani artio JoomSEF

Důležité je, abyste:

1. Nejprve původní adresu odstranili ze Správa SEF URL.

2. Vkládali jen část adresy, která je za / - čili  bez https://www.vasedomena.xx.

Tento návod samozřejmě neplatí jen pro stránky produktů, ale pro každou stránku webu - článek, stránku kategorie atd.

Na kompletní návod s komentářem se můžete podívat v tomto videu z kanálu StaWEBnice na Youtube:

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků