prevence 404

Virtuemart 3 + JoomSEF: prevence 404 při odstranění produktu pomocí 301 přesměrování

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Při provozování eshopu Virtuemart či jakéhokoliv jiného internetového obchodu se vám často stane, že potřebujete odstranit z eshopu zboží, které už nebude dostupné. Adresu produktu má ale již zaindexovanou Google, Seznam a jiné vyhledávače, a pokud byste ji jen tak odstranili, lidé by se po kliknutí na výsledek vyhledávání dostali na chybovou stránku 404 - stránka nenalezena. Takový výsledek je v lepším případě neuspokojí, v horším naštve. A přitom by stačila maličkost, abyste tomu předešli a nabídli jim alternativní obsah - produkt, který se tomu, který hledali blíží nejvíce. V tomto článku vám poradím, jak přesměrovat odstraněné stránky na existující pomocí 301 přesměrování

 

Pokud máte webové stránky či eshop vytvořené v redakčním systému Joomla!, můžete k přesměrování 301 použít komponentu Artio JoomSEF, která vám umožní nejen změnit si výchozí URL vytvořené Joomla! na cokoliv si budete přát, ale také vyřešit problém s přesměrováním.

JoomSEF má totiž k dispozici jednoduchý formulář, ve kterém zadáte do pole Zdrojová url původní adresu, a do pole Cílová URL novou adresu, na kterou chcete původní stránku přesměrovat.

301 presmerovani artio JoomSEF

Důležité je, abyste:

1. Nejprve původní adresu odstranili ze Správa SEF URL.

2. Vkládali jen část adresy, která je za / - čili  bez https://www.vasedomena.xx.

Tento návod samozřejmě neplatí jen pro stránky produktů, ale pro každou stránku webu - článek, stránku kategorie atd.

Na kompletní návod s komentářem se můžete podívat v tomto videu z kanálu StaWEBnice na Youtube:


Vytisknout   E-mail