Virtuemart 3: jak vložit modul do šablony eshopu

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

modul filtr kategorie eshop virtuemart

Když chcete rozšířit funkcionalitu vašeho eshopu tak, že chcete např. na kategorii vložit nějaký modul, a nepomůže vám standardní způsob, jak vložit modul na libovolné místo v Joomla! pomocí tagu loadposition (což využijete např. v popiscích produktů), nezbyde vám, než do přepisu šablony vložit PHP kód, který zajistí, že se na zvoleném místě zobrazí modul na zadané pozici. V našem případě jsem chtěla vložit horizontálně modul filtrů pod popisek kategorie Virtuemartu. V tomto článku si na konkrétním případě ukážeme, jak na to.

 V našem případě jsem chtěla na stránku kategorie eshopu Virtuemart vložit horizontálně modul filtru mezi  popisek kategorie a výpis zboží dané kategorie.

1. Vytvořila jsem modul filtru pomocí modulu Custom Filters Pro od Breakdesigns a přiřadila mu vlastní pozici "filtr".

2. Do souboru default.php v adresáři  s přepisem šablony pro kategorii templates/xenon/html/com_virtuemart/category/default.php (xenon je název šablony), jsem si na řádek 62 vložila nový div, abych mohla filtr lépé stylovat pomocí CSS a do něj jsem vložila následující PHP kód:


<?php
	$modules = JModuleHelper::getModules('filtr');    
    foreach($modules as $mod)
    {
    	echo JModuleHelper::renderModule($mod);
    }
		?>

přičemž to červené filtr nahradíte svým vlastním názvem pozice, kterou přiřadíte modulu:

filtr pozice

Takto můžete do jakéhokoliv PHP souboru šablony  vložit  jakýkoliv jiný modul, kterému můžete dát libovolnou custom pozici.

 

 


Vytisknout   E-mail