Virtuemart 3: jak vložit modul do šablony eshopu

modul filtr kategorie eshop virtuemart

Když chcete rozšířit funkcionalitu vašeho eshopu tak, že chcete např. na kategorii vložit nějaký modul, a nepomůže vám standardní způsob, jak vložit modul na libovolné místo v Joomla! pomocí tagu loadposition (což využijete např. v popiscích produktů), nezbyde vám, než do přepisu šablony vložit PHP kód, který zajistí, že se na zvoleném místě zobrazí modul na zadané pozici. V našem případě jsem chtěla vložit horizontálně modul filtrů pod popisek kategorie Virtuemartu. V tomto článku si na konkrétním případě ukážeme, jak na to.

 V našem případě jsem chtěla na stránku kategorie eshopu Virtuemart vložit horizontálně modul filtru mezi  popisek kategorie a výpis zboží dané kategorie.

1. Vytvořila jsem modul filtru pomocí modulu Custom Filters Pro od Breakdesigns a přiřadila mu vlastní pozici "filtr".

2. Do souboru default.php v adresáři  s přepisem šablony pro kategorii templates/xenon/html/com_virtuemart/category/default.php (xenon je název šablony), jsem si na řádek 62 vložila nový div, abych mohla filtr lépé stylovat pomocí CSS a do něj jsem vložila následující PHP kód:


<?php
	$modules = JModuleHelper::getModules('filtr');    
    foreach($modules as $mod)
    {
    	echo JModuleHelper::renderModule($mod);
    }
		?>

přičemž to červené filtr nahradíte svým vlastním názvem pozice, kterou přiřadíte modulu:

filtr pozice

Takto můžete do jakéhokoliv PHP souboru šablony  vložit  jakýkoliv jiný modul, kterému můžete dát libovolnou custom pozici.

 

 

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail