Virtuemart 3: jak překládat vlastní pole v multilanguage eshopu

preklad poli

Máte mnohojazyčný eshop Virtuemart a potřebujete v něm přeložit také vlastní pole a jejich hodnoty? V tomto článku vám poradím, jak na to.

1. Jak přeložit název vlastního pole

Překlad názvů vlastních polí ve Virtuemartu funguje jako překlad jakékoliv jazykové konstanty v Joomla!. Čili do pole název vložíte unikátní jazykovou konstantu např. COM_VIRTUEMART_UMISTENI. 

vlastni pole override

Poté jdete do Rozšíření - Správce jazyků - Přepsání, a ve všech jazycích vytvoříte jazykovou konstantu s překladem pro Administrátora a Stránky (před kliknutím na Nový vyberte požadovaný jazyk a Administrace v levém menu) a zaškrtnete Pro oboje umístění:

override umisteni admin

Pokud byste přepis vytvořili jen pro stránky, pak by se vám na záložce produktu zobrazovalo vlastní pole nepřeložené takto:

produkt vlastni pole neprelozene

2. Překlad hodnot vlastních polí ve Virtuemartu

Samotný překlad hodnot pak lze provést v polích označených vlajkami níže (na našem příkladu je vlastní pole vytvořené pluginem Custom Fields for All od Breakdesigns, ale stejně to funguje i u standardních vlastních polí typu řetězec/string atd.) I zde vložíte konstantu a její překlad pak uděláte stejně jako u názvu v Přepisech.

hodnoty konstanty

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout