CS | EN

Virtuemart 3: jak překládat vlastní pole v multilanguage eshopu

preklad poli

Máte mnohojazyčný eshop Virtuemart a potřebujete v něm přeložit také vlastní pole a jejich hodnoty? V tomto článku vám poradím, jak na to.

1. Jak přeložit název vlastního pole

Překlad názvů vlastních polí ve Virtuemartu funguje jako překlad jakékoliv jazykové konstanty v Joomla!. Čili do pole název vložíte unikátní jazykovou konstantu např. COM_VIRTUEMART_UMISTENI. 

vlastni pole override

Poté jdete do Rozšíření - Správce jazyků - Přepsání, a ve všech jazycích vytvoříte jazykovou konstantu s překladem pro Administrátora a Stránky (před kliknutím na Nový vyberte požadovaný jazyk a Administrace v levém menu) a zaškrtnete Pro oboje umístění:

override umisteni admin

Pokud byste přepis vytvořili jen pro stránky, pak by se vám na záložce produktu zobrazovalo vlastní pole nepřeložené takto:

produkt vlastni pole neprelozene

2. Překlad hodnot vlastních polí ve Virtuemartu

Samotný překlad hodnot pak lze provést v polích označených vlajkami níže (na našem příkladu je vlastní pole vytvořené pluginem Custom Fields for All od Breakdesigns, ale stejně to funguje i u standardních vlastních polí typu řetězec/string atd.) I zde vložíte konstantu a její překlad pak uděláte stejně jako u názvu v Přepisech.

hodnoty konstanty

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků