Virtuemart 3: 1054 Unknown column 'searchable' in 'where clause'

unknown column searchable in where clause maly

Aktualizovali jste svůj eshop Virtuemart na verzi 3.2.4  nebo vyšší a nyní se vám místo stránky kategorie zobrazuje stránka s chybou 1054 Unknown column 'searchable' in 'where clause'? V tomto článku vám poradím, jak tento problém vyřešit.

 

Na tento problém jsem narazila na dvou internetových obchodech Virtuemart. U prvního pomohlo aktualizovat tabulky Virtuemartu a to tak, že:

1. Jděte do Virtuemart - Nastavení - Konfigurace - Konfigurace  a na záložce E-shop zaškrtněte políčko Povolit nástroje aktualizace a migrace?.

nastroje migrace

2. Poté jděte v levém menu Virtuemartu do Nástroje - Nástroje a migrace a tam klikněte na tlačítko Instalovat a aktualizovat tabulky:

instalovat aktualizovat tabulky

Pokud se vám nepodaří tento krok a  vyhodí vám to chybu s 000, máte v Globálním nastavení Joomla! zvolený starý typ databáze SPDO. Je třeba, abyste šli do Systém -Globální nastavení - záložka Server - v části Nastavení databáze nastavte typ databáze na Mysqli. Poté můžete zkusit znovu aktualizovat tabulky Virtuemartu nebo ho zaktulizovat na nejnovější verzi, kterou si můžete stáhnout na stránkách Virtuemartu.

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail