Virtuemart 3.0.14: individuální nastavení měny pro platbu a dopravu

S potěšením vám mohu dnes představit novou funkci ve Virtuemartu 3, na kterou jsem třeba já poměrně toužebně čekala - možnost individuálně nastavit poplatky za dopravu a platbu nezávisle na výchozí měně eshopu. Doposud se vždy poplatek přepočítával směnným kurzem, a tak jste nemohli v eshopu, který akceptoval platby ve více měnách, dosáhnout jednoduše toho, aby se vám cena dopravy např. na Slovensko neměnila každý den.

Díky této nové funkci, která je nyní dostupná pro členy klubu podporovatelů Virtuemartu, a brzy bude standardní funkcí  Virtuemartu, si můžete pro každý stát nastavit vlastní dopravu a platbu v měně, která jim odpovídá. A tato cena se pak nebude dále přepočítávat na košíku, pokud si lidé zvolí měnu, ve které byla nadefinována - např. cena dopravy v EUR nastavená na 3,5 EUR se zákazníkovi nakupujícímu v EUR zobrazí jako 3,5 EUR přesně a ne např. 3,45, jak by to mohlo být, kdyby se přepočítávala cena zadaná v korunách na EURa.

Měnu, ve které si nastavíte platbu a dopravu (zatím to platí pro výchozí pluginy Virtuemartu, ne pro koupená rozšíření, která vyvíjel někdo jiný), můžete zvolit na první záložce nastavení platby či dopravy:

virtuemart nastavení ceny

poplatky shipping eur

Video v angličtině představující tuto funkci najdete zde:

 

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail