Virtuemart 2 neodesílá emaily (faktury, potvrzení objednávky, registrace zákazníků)

Máte internetový obchod v redakčním systému Joomla! s rozšířením Virtuemart a neodesílají se vám emaily při zadání nové objednávky? V tomto článku najdete řešení, které jsem objevila pro Virtuemart 2.0.24 a zřejmě funguje i pro novější verze.

Jak jsem již řekla, měla jsem eshop ve Virtuemartu 2.0.24, který neodesílal emaily, ale jen z Virtuemartu, protože klasický kontaktní formuláře Joomla! fungoval správně, a tak nebyl problém v maileru Joomla (což lze řešit přepnutím ze PHP maileru na SMTP v Globálním nastavení Joomla!). Problém musel být někde jinde.

Na fóru Virtuemart.net mi poradili, abych vyzkoušela, zda funguje formulář s dotazem na produkt. A ten fungoval.

A tak jsem se dostala k samotnému problému - novější verze Virtuemartu mají totiž v nastavení Virtuemartu záložku Checkout (v češtině to bude něco s Objednávkou), a tam jsou jednotlivé stavy, při kterých se posílají emaily o potvrzení objednávky, faktura a email administrátorovi. Celý problém spočíval v tom, že standardně tam bylo nastaveno, že se tyto emaily posílaly až při potvrzení objednávky. Zatímco já jsem byla z předchozích verzí Virtuemartu zvyklá na to, že se posílaly hned po odeslání objednávky. Voilá! Problém vyřešen!

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout