CS | EN

Virtuemart 2 neodesílá emaily (faktury, potvrzení objednávky, registrace zákazníků)

Máte internetový obchod v redakčním systému Joomla! s rozšířením Virtuemart a neodesílají se vám emaily při zadání nové objednávky? V tomto článku najdete řešení, které jsem objevila pro Virtuemart 2.0.24 a zřejmě funguje i pro novější verze.

Jak jsem již řekla, měla jsem eshop ve Virtuemartu 2.0.24, který neodesílal emaily, ale jen z Virtuemartu, protože klasický kontaktní formuláře Joomla! fungoval správně, a tak nebyl problém v maileru Joomla (což lze řešit přepnutím ze PHP maileru na SMTP v Globálním nastavení Joomla!). Problém musel být někde jinde.

Na fóru Virtuemart.net mi poradili, abych vyzkoušela, zda funguje formulář s dotazem na produkt. A ten fungoval.

A tak jsem se dostala k samotnému problému - novější verze Virtuemartu mají totiž v nastavení Virtuemartu záložku Checkout (v češtině to bude něco s Objednávkou), a tam jsou jednotlivé stavy, při kterých se posílají emaily o potvrzení objednávky, faktura a email administrátorovi. Celý problém spočíval v tom, že standardně tam bylo nastaveno, že se tyto emaily posílaly až při potvrzení objednávky. Zatímco já jsem byla z předchozích verzí Virtuemartu zvyklá na to, že se posílaly hned po odeslání objednávky. Voilá! Problém vyřešen!

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků