CS | EN

TCPDF ERROR: [Image] Unable to get the size of the image: ...images/stories/virtuemart/shipment/

Máte internetový obchod v systému Virtuemart 3 a nefunguje Vám posílání faktur při zvolení určité metody dopravy a platby? Možná máte stejný problém, který jsem řešila, když se nám neposílaly faktury a dokonce nešly ani vygenerovat v administračním rozhraní. V tomto článku Vám poradím, jak tento problém jednoduše vyřešit.

Na tento problém jsem narazila v souvislosti s platebním pluginem SISOW, který se používá v Holandsku, ale myslím, že se to může stát prakticky kdekoliv. Pokud si zákazník zvolil standardní metodu platby vmstandard, např. pojmenovanou jako Dobírka, pak vše fungovalo. Ale u plateb, které se přidávaly jako plugin SISOW se nám nejen faktura automaticky neposlala, a to ani po změně stavu objednávky administrátorem, ale navíc nešla ani vygenerovat kliknutím na ikonu na seznamu objednávek. Vždy to vyhodilo tuto chybu:

TCPDF ERROR: [Image] Unable to get the size of the image: .../images/stories/virtuemart/shipment/

Dovodila jsem, že ačkoliv je tato chyba vázaná na platbu, ve skutečnosti nejspíš hledá obrázek u dopravy, který nebyl přiřazený. A za normálních okolností Vás nikdo nenutí, abyste u dopravy měli jakýkoliv obrázek. Tady v této nešťastné situaci ale opravdu stačilo, abych k dopravě DHL nahrála miniaturní logo společnosti a najednou všechno šlape.

Někdy je ale problém prozaičtější. V nastavení Virtuemartu se totiž nastavuje stav objednávky, při které se odesílají emaily - a to i faktura. Pokud tam máte stav potvrzeno, a výchozí stav objednávky po jejím odeslání je Potvzeno zákazníkem (hrozný překlad), tak se můžete divit, proč se neposílají faktury ihned. Proto doporučuju první zkontrolovat v Konfigurace - Konfigurace - Pokladna, co máte vybrané v poli Výchozí stav pro vytvoření faktury.

Někdy taky může být problém v nastavení platební metody, protože i u nich je někdy nastavení, kdy se má posílat faktura nebo do jakého stavu se má objednávka přepnout např. při úspěšném dokončení platby, chybě při platbě atd.

Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků