CS | EN

Průvodce výběrem produktu pro Virtuemart 3

quiz 1

Provozujete internetový obchod v redakčním systému Joomla s rozšířením Virtuemart  a potřebovali byste nějak vyřešit tzv. wizard / průvodce výběrem zboží? Na tento problém jsem narazila při tvorbě eshopu s vysavači a také jsem zjistila, že žádné rozšíření vyloženě pro Virtuemart není. Proto jsem se rozhodla kreativně využít komponentu vQuiz, která je primárně určená pro tvorbu kvízů. V tomto článku vám ukážu, jak jsem to udělala.

V první řadě bylo třeba koupit komponentu vQuiz za $36 a tu nainstalovat. Sama o sobě má předdefinovaný tucet různých kvízů, díky kterým jsem se trochu zorientovala v tom, jak to chodí.

Pro průvodce výběrem zboží jsem si vybrala tzv. Personality quiz - tedy kvíz osobnosti, který zobrazí jako výsledek stránku, kterou si zvolím. Resp. html, které vložím do pole pro odpověď, což může vypadat např. takto:

quiz result

Vyžaduje to tedy trochu ruční práce na stránkách s výsledky wizardu, ale na druhou stranu si je zase můžete udělat zcela podle svých představ, dát si na každou variantu jiné texty atd.

Jak vytvořit kvíz - průvodce výběrem produktu?

Předem je dobré si připravit třeba v excelu nějakou tabulku, díky které získáte přehled o tom, které produkty odpovídají kriériím otázek, na které se ptáte v průvodci. Může to vypadat třeba takto:

quiz table

Poté jděte do v Komponenty - vQuiz - Quizzes:

comp quizzes

Jako typ kvízu zvolte Personality Quiz. Pak klikněte na tlačítko Message - tím se dostanete k nadefinování možných výsledků - tj. stránek s produkty odpovídajícími zadaným kritériím.

kviz 1

kviz resultss

Pak se vraťte na seznam kvízů a klikněte na tlačítko View, abyste se dostali k zadání otázek průvodce.

otazky

kviz seznam otazek

kviz otazky detail

Vzhled stránky s výsledky po dokončení průvodce si můžete nastavit v Configuration na záložce Result template - záložka Personality Quiz. Jde to přepnout do html. Jen si nesmažte tag {personality_message}, protože to se navýsledné stránce nahradí za html, které jste si vložili u jednotlivých výsledků.

sablona stranky vysledku

Samotný průvodce výběrem produktu (wizard) může vypadat nějak takto:

 

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků