CS | EN

Jak vytvořit mnohojazyčný web v Joomla 2.5?

Chcete vytvořit mnohojazyčné webové stránky v redakčním systému Joomla 2.5? V tomto článku vám poradíme krok za krokem jak na to.

1. Poté, co nainstalujete webové stránky v Joomla 2.5 si stáhněte jazykové balíčky pro jazyky, které chcete přidat.

2. Jděte do Rozšíření - Správce rozšíření (Extensions - Extensions Manager). Tam vyberte jazykový balíček a nainstalujte jej.

3. Pak jděte do Rozšíření - Správce jazyků (Extension - Language Manager). Klikněte na záložku Obsah (Contents). Tam už máte angličtinu. Klikněte v menu vpravo nahoře na žluté tlačítko Nový (New).

4. Pro každý jazyk zde vytvoříte položku. Pozor, je třeba správně vložit jazykové kódy a zejména Language Tag, jinak se vám nebudou zobrazovat správně vlajky u jednotlivých jazyků.

5. Češtinu nastavte podle obrázku níže a stejným způsobem i ostatní jazyky.

nastavení Joomla! čeština Content tab

6. Poté, co je nadefinujete, se vám budou zobrazovat u všech položek v nastavení Joomla! (menu, články, moduly...). Výchozí nastavení u nově vytvářené položky je Vše (All). Před uložením je třeba vybrat v jakém jazyce jste položku vytvořili.

7. Výchozí položku pro homepage v menu je třeba nechat přiřazenou všem jazykům (ALL). Abyste se v tom později vyznali, doporučuje se přejmenovat si tuto položku v menu na Main Menu-ALL.

8. Jděte do Rozšíření - Správce modulů (Extensions - Module Manager) a zneveřejněte modul menu Main Menu-ALL, který má přiřazené všechny jazyky.

9. Nyní musíte pro každou nabídku (menu), kategorii i subkategorii (Obsah - Správce kategorií), modul, článek vytvořit její variantu v každém jazyce a té přiřadit daný jazyk. Původní si označte jako ALL a ty nové např. Main Menu CZ, Slider CZ atd.

10. K českým položkám v menu je pak třeba přiřadit české varianty článků v českých kategoriích. Stejně tak např. pro slider vybrat složku s českými obrázky.

11. Pokud menu vytvoříte a máte jazyk správně přidaný v záložce Obsah, měli byste u jednotlivých menu vidět vlajky:

menu jooma vlajky

12. Vytvořte pro každé menu modul v jeho jazyce.

13. Každému jazyku můžete přiřadit i vlastní šablonu, pokud chcete např. používat různá loga. Vytvoříte kopii šablony pro každý jazyk a přiradíte mu jej.

14. Vytvoříte modul Langswitcher v Rozšíření - Spravce modulů - Nový - Přepínač jazyka.

Pokud byste to z méno návodu nepochopili, můžete se podívat na návod v angličtině s obrázky.

15. Pak jděte do Rozšíření - Správce jazyků (Extension - Language Manager) a nastavte si výchozí jazyk tak, že kliknete na hvězdičku u jeho názvu. Pokud používáte např. šablonu pro Joomla! od Templatemonster, pak vám může u eshopů přestat na úvodní stránce fungovat slider. Ten začne fungovat až když vytvoříte nové kategorie a do nich vložíte produkty v novém jazyce. Někdy je potřeba aspoň jeden produkt označit jako Featured. Každý jazyk totiž má v databázi své vlastní tabulky s příponou jazyku. Tyto tabulky se vytváří postupně, jak přidáváte nastavení eshopu.

Google

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků