CS | EN

Jak využít JoomSEF k přesměrování pro Virtuemart

Stalo se Vám, že jste si přidali do menu jako položku Virtuemart layout kategorie a teď se Vám pod touto položkou zobrazuje layout jinak než když se na stejnou kategorii klikne v klasickém menu - modulu  Kategorie produktů? Někdy Vám může vadit i to, že třeba hlavní položce eshopu  - nejvyšší úrovni eshopu, kde jsou všechny kategorie přiřadítě nějaké moduly - např. nové zboží, akční zboží...ale to se Vám pak zobrazuje nad produkty samotné kategorie, což může být pro návštěvníky matoucí, když nevidí hned zboží z kategorie, na kterou kliknuli. V tomto článku Vám poradím, jak využít Artio JoomSEF k přesměrování, aby se Vám zobrazoval jen jeden zvolený layout.

K čemu slouží komponenta JoomSEF

Jak bylo řečeno, k tomuto kouzlu potřebujete mít komponentu JoomSEF a to s jejím rozšířením pro Virtuemart. Komponenta JoomSEF vytváří adresu pro každou stránku, kterou vytvoříte, a tuto si pak můžete libovolně zkrátit nebo úplně změnit. Takže např. místo adresy, kterou by vám eshop vytvořil standardně - tj. např. obleceni/panske-obleceni/kosile/cervena-kosile si můžete adresu upravit na panska-cervena-kosile.

JoomSEF toho umí víc - můžete si také nastavit tzv. 301 přesměrování, pokud třeba přesouváte webové stránky ze starého systému, který neměl pěkné SEO-Friendly adresy, ale nechcete přijít o pozice ve vyhledávačích. V nastavení 301 přesměrování si pak nastavíte např, že adresa.  kosile-bila-302.html bude mít na vašem novém eshopu adresu kosile-bila. Když pak někdo klikne na starý odkaz ve vyhledávači, než jej Google přeindexuje, přesměruje ho to automaticky na novou stránku v novém internetovém obchodě.

Někdy k přesměrování stačí, když oba odkazy s rozdílným layoutem přejmenujete na stejný název - např. soft-carpets/ - a pozor, bez lomítka se to počítá jako úplně jiný link. Ale pak nemáte úplně kontrolu nad tím, která stránka se bude zobrazovat. Řešením je, když jednu z těch dvou deaktivujete tím, že kliknete ve správě SEF url na ikonku ve sloupci Active.

joomsef layout presmerovani

Tento trik jsem využila třeba i na eshopu Vintagelab15.com a Je-Art.cz, když jsem chtěla obejít standardní layout kategorie, kde máte ikonky pro jednotlivé podkategorie, a místo toho jsem chtěla zobrazovat článek, ve kterém byly hezky naskládané bannery různých velikostí reprezentující jednotlivé kategorie. Oba odkazy jsem změnila na stejný a odkaz do kategorie jsem pak deaktivovala. Výsledkem bylo, že i když návštěvník eshopu kliknul v menu na kategorii, zobrazil se mu článek - rozcestník do jednotlivých podkategorií, kde už pak viděl přímo produkty.

Ukázky přesměrování

V eshopu se stavebninami jsme např. klasický rozcestník kategorií nahradili článkem s obrázkem domu, který je složený z jednotlivých bannerů, které jsou klikatelné a vedou do konkrétních kategorií eshopu:

po presmerovani je art mensii

vintagelab mensi

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků