Jak vložit do popisku produktu ve Virtuemartu modul

Provozujete internetový obchod v systému  Virtuemart a chtěli byste do popisku produktu vložit libovolný modul, např. galerii, acymailing modul nebo třeba Facebook? V tomto článku vám poradím, jak na to.

Vložením modulu do popisku produktu můžete dosáhnout poměrně zajímavého rozšíření funkcionality. Možná už víte, že lze jednotlivé moduly vložit např. do článku v Joomla! a to tak, že modulu přidělíte vlastní pozici a poté na místo, kam chcete modul v článku vložit, napíšete do složených závorek loadposition a po mezeře název pozice.

Obdobně to funguje u popisku produktu, ale je třeba ještě povolit používání pluginu loadposition pro Virtuemart, a to tak, že v nastavení virtuemartu na záložce Eshop zaškrtnete políčko Používat pluginy Joomla:

pouzivat pluginy joomla

Ve správci modulů pak např. modulu Acymailing, který má na starosti přihlašování se k odběru novinek, dáte pozici s názvem "nabidka" (šablona tuto pozici v sobě nemá, můžete si zvolit libovolný název jen nesmí již v eshopu existovat, aby se vám pak moduly nemíchaly). Jednoduše nebudete pozici vybírat z menu, ale začnete psát a pak dáte enter. Název piště malými písmeny, bez diakritiky a mezer.

pozice nabidka

V popisku prouduktu pak na místo, kde chci vložit tento modul vložím text {loaposition nabidka}

loadposition nabidka

Výsledek pak může vypadat např. takto:

produkt s moduly

 

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail