CS | EN

Jak nastavit JoomSEF pro Virtuemart, aby adresa produktu byla jen alias

joomsef virtuemart alias

Pokud provozujete internetový obchod Virtuemart a používáte zároveň komponentu JoomSEF pro hromadnou správu URL a metadat, pak vás možná štve, že ve výchozím nastavení vkládá do adresy produktu kategorie, čímž vám vznikají duplicity v případě, že je produkt zařazený do více kategorií, což je špatné pro SEO. V tomto článku vám poradím, jak nastavit rozšíření JoomSEF pro Virtuemart tak, aby k tomu nedocházelo a adresa produktu byla pouze jeho alias.

 

V minulosti jsem s nastavením rozšíření pro Virtuemart poměrně experimentovala a nikdy to nebylo optimální. Když už se podařilo ořezat adresy na minimum, vadily duplicity a produkt se třeba nezobrazil vůbec, pokud se stalo to, že měly dva produkty stejnou adresu - na to si ostatně musíte dávat pozor i teď. Pokud máte více produktů se stejným názvem a nastavujete alias ručně, upravte alias třeba číslováním, nebo to nechte na Virtuemartu a on si ho očísluje sám. JoomSEF má v nastavení také možnost zapnout číslování duplicitních odkazů. Ale my teď vyjdeme z předpokladu, že naše produkty mají různé názvy a aliasy a chceme, aby produkt zařazený ve více kategoriích měl jednu adresu. Jak na to?

1. Jděte do Komponenty - Artio JoomSEF - Správa rozšíření.

2. Rozklikněte rozšíření Virtuemart.

3. Na záložce Extension:

  • Add categories to product URL nastavte na No
  • Ignore multiple categories nastavte na Yes
  • Add manufacturer to product URL nastavte na No
  • Add manufacturer ID to product URL nastavte na No

4. Na záložce Common:

  • Add menu title to URL nastavte na No

Voilá! Nyní se už nemusíte bát, že budete mít zbytečně dlouhé a duplicitní adresy. Ovšem pokud jste už měli adresy produktů vytvořené, pak je potřeba je promazat... a pokud měníte adresy, které jsou zaindexované, je potřeba myslet na 301 přesměrování, aby vám nevzniklo velké množství chyb 404.

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků