Chcete si založit eshop ve Virtuemartu a nevíte jak na to? V tomto článku najdete podrobný návod jak nainstalovat Joomla! s Virtuemartem a jak do něj pak nainstalovat šablonu.
Instalace VirtueMartu
1. Stáhněte si verzi VirtueMartu, kterou vyžaduje šablona, kterou chcete použít.
2. Nainstalujte na svůj webhosting redakční systém Joomla! ve verzi kompatibilní s vaší šablonou.
3. Přihlaste se přes FTP ke svému webhostingu a nastavte těmto adresářům práva 777, po instalaci je vraťte zpátky na 755.
/administrator
/components
/plugins
/modules
4. Přihlašte se do administrace Joomla! a ve správci rozšíření (Extension Manager) nainstalujte komponentu VirtueMart: com_virtuemart_1.1.x.zip, kterou najdete v adresáři, když rozbalíte balíček s VirtueMartem, který jste si stáhnuli.
5. Po úspěšné instalaci byste měli vidět barevnou obrazovku s nápisem Welcome to VirtueMart 1.1.x. Nyní klikněte na modrý odkaz vlevo "Go directly to the Shop » Na dialogu, který vyskočí klikněte na OK.
6. Nyní můžete doinstalovat všechny zbývající moduly, které hodláte využívat. Opět přes správce rozšíření vyberete jednotlivé moduly z adresáře modules v rozbaleném instalačním balíčku VirtueMart u vás na disku.
7. Instalované moduly je nyní třeba aktivovat přes správce modulů a pluginů. Osobně to dělám při instalaci šablony podle návodu v ní uvedeném, protože některé moduly se ještě specificky nastavují.
Instalace šablony pro VirtueMart
Návody na instalaci šablony se můžou lišit podle jejího poskytovatele. Já vám budu demonstrovat instalaci šablony na šabloně od Templatemonster, což je jeden z nejznámějších dodavatelů šablon pro Virtuemart a často jejich šablony přeprodávají i jiní prodejci. Obecně lze říct, že šablona by měla mít u sebe návod k instalaci, aspoň u Templatemonster dávají soubor readme.
Šablony od Templatemonster mají ještě tu zvláštnost, že pokud chcete, aby menu a všechny prvky vypadaly jako na demu, musíte ji nejdříve nainstalovat i s veškerým obsahem, který si pak promažete a poměníte. Zkoušela jsem to i bez něj (bez importu souboru dump.sql do databáze), ale vždycky to bylo rozhozené a věřte mi, strávila jsem hovory s podporou template monster dost času, který si můžete ušetřit. Vesměs vám stejně doporučí, že pokud chcete instalovat šablonu bez vzorových dat, tak se máte obrátit na jejich firmu, která to pro vás udělá ráda za určitý bakšiš.
1. Stáhněte si šablonu a rozbalte ji u vás na disku.
2. Přihlaste se do administrace Joomla! a přes správce rozšíření nainstalujte šablonu, kterou najdete ve složce Joomla. Jmenuje se themeXXX.zip.
3. Jdetě do Rozšíření - správce šablon a zvolte instalovanou šablonu jako implicitní. Teď doporučuji jít do správce šablon, otevřít si HTML dané šablony a vložit do hlavičky před konec značky </head/> tag <meta name="robots" content="noindex,nofollow"/>, abyste předešli indexaci vzorového obsahu nebo si zazálohujte původní soubor robots.txt a nahrajte do rootu upravený soubor robots.txt, který obsahuje jen:
User-agent: * Disallow: /.
4. Nyní nastavte všechny moduly podle tabulky uvedené v návodu. Některé šablony mají modul slider, který v nabídce Joomla nenajdete - instaluje se jako modul Custom HML a dole do něj vložíte html, které najdete v souboru slider.html v balíčku se šablonou. Některé šablony nevyužívají standardní moduly a pluginy Virtuemartu, proto si kontrolujte název modulu v posledním sloupci tabulky a případně pro jistotu můžete nainstalovat moduly a pluginy přibalené v šabloně.
5. Poté, co máte vše nastaveno, jděte do Správce nabídek a změňte v Main menu v položce Home typ na VirtueMart, jinak vám tam zůstane obyčejná stránka a když pak někdo klikne v navigaci na home, nedostane se na skutečnou domovskou stránku.
6. Přes FTP se přihlaste do rootu instalace a nastavte těmto adresářům práva 777:
components\com_virtuemart\shop_image\category\resized
components\com_virtuemart\shop_image\product\resized
components\com_virtuemart\shop_image\category\
components\com_virtuemart\shop_image\product\
components\com_virtuemart\shop_image\
components\com_virtuemart\themes
components\com_virtuemart\
7. Do rootu instalace nakopírujte obsah adresáře sources\themes z balíčku se šablonou.
8. Nastavte práva všech adresářů, které jste měnili zpět na 755.
9. Přihlaste se do PhpMyAdmin a naimportujte do databáze soubor dump.sql ze složky se šablonou.
10. Přihlaste se do administrace shopu, jděte do Komponenty - Virtuemart - Nastavení - www stránky - v layoutu zvolte nainstalovanou šablonu.
11. Voilá! Hotovo! Teď můžete začít přizpůsobovat svou šablonu vašim představám!
Google
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!