CS | EN

Instalace Artio JoomSEF 3 pro Virtuemart 1

V tomto článku najdete návod na instalaci komponenty Artio JoomSEF 3, která vám umožní dokonalou seo optimalizaci webových stránek a eshopů ve VirtueMartu. Artio JoomSEF vám automaticky upraví URL na seo-friendly a na základě obsahu stránek vygeneruje meta description, meta title a meta keywords.

webhosting WEDOS

 1. Kupte a stáhněte si komponentu Artio JoomSEF 3 (pro Joomla 1.5.x). Zvolte si variantu pro VirtueMart nebo klasický web. Pokud si koupíte pro JoomSEF 3 klasický web, dá se později doplnit balíček JoomSEF 3 s rozšířením pro VirtueMart, ale vyjde to o něco dráž.

 2. Přepište soubor v rootu .htaccess tímto souborem .htaccess upraveným pro Artio JoomSEF (rozbalit a použít). Toto je velmi důležitý krok, bez něj vám může web spadnout. Můžete se pokusit upravit svůj soubor .htaccess podle manuálu k JoomSEF 3, ale proč se s tím trápit a riskovat, že si shodíte web, když už jsme to za vás udělali.

 3. Jděte do Globálního nastavení (Global Configuration).

  Joomla globalni nastaveni

 4. Zapněte URL přátelské k vyhledávačům (SEO-Friendly URL) a uložte změny kliknutím na tlačítko Uložit.

  joomla seo-friendly url

 5. Jděte do Správce rozšírení (Template Manager).

  joomla spravce rozsireni

 6. Nainstalujte komponentu com_joomsef3.

 7. Hotovo! Právě jste úspěšně nainstalovali JoomSEF 3.

Pokud si chcete dál hrát s nastavením URL a meta informacemi, v horním menu jděte do Komponenty -> ArtioJoomSEF -> Ovladací panel.

Klikněte na Hlavní nastavení. Než začnete s úpravami, nastavte si zde své preference.

Hlavni nastaveni artio joomsef 3

JoomSEF 3 za vás zoptimalizoval původní URL na přívětivé pro vyhledávače, ale pokud se vám budou zdát příliš dlouhá, můžete je pokrátit, když kliknete na Správa SEF URL v Ovladacím panelu komponenty JoomSEF. Když se zde překliknete do záložky Meta Tags, můžete upravovat i meta tagy pro jednotlivé stránky. Nebo to můžete zkontrolovat hromadně, když v Správci JoomSEF URL v horním textovém menu překliknete na Manage Meta Tags. Zobrazí se vám tabulka, kde můžete hromadně upravovat meta title, description i keywords pro jednotlivé stránky.


pridej.cz

Líbil se vám tento článek?

Staňte se fanoušky SEO blogu StaWEBnice na Facebooku a neuniknou vám ani další články. Budeme rádi, pokud je budete dále sdílet!

Google

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků