CS | EN

Filtry pro Virtuemart 3

Poslední dobou jsem si hodně oblíbila filtry Virtuemart 3 Product Filter by Custom Fields od MyExt.eu. Vyzkoušela jsem i jiné, ale nakonec musím říct, že tyto mají nejširší funkcionalitu a navíc super podporu. Dima Usov mi vždycky poradil s nastavením, aby vše fungovalo podle klientových představ, i když nebyly úplně standardní. Pokud tedy hledáte filtry, které umí filtrovat zboží podle vlastních polí (barev, velikostí a jiných parametrů zboží), výrobců, kategorií a ceny, určitě doporučuju vyzkoušet tyto, protože za 20 dolarů dostanete opravdu skvělý rozšíření pro eshopy ve Virtuemartu.

Co umí filtry Virtuemart 3 Product Filter by Custom Fields

Tyto filtry jsou vhodné zejména pro eshopy s oblečením, šperky, elektronikou, kosmetikou, jídlem a jiným zbožím, které má více parametrů. Vedle základního filtrování podle výrobců (značek), cenového rozpětí, kategorií, umí tyto filtry filtrovat zboží podle libovolného typu vlastních polí, která můžete zboží přidělit (velikost, barva, určení, technické parametry, objem, stav atd.).

Instalace filtru Virtuemart 3 Product Filter by Custom Fields

1. Poté, co  si koupíte filtr za 20 USD, vám přijde instalační balíček, který obsahuje instalační soubory pro Virtuemart 2 i 3. Proto je potřeba tento nejdříve rozbalit, a poté jednoduše přes Správce rozšíření nainstalovat balíček mod_virtuemart_param_filter_v3.0.zip pro Virtuemart 3 nebo ten druhý podle toho, v jaké verzi máte Virtuemart. Zde najdete dokumentaci s obrázky v angličtině.

2. Jděte do Správce pluginů a publikujte plugin Virtuemart 2 multiple customfield plugin.

Vytvoření vlastního pole pro filtr

1. Jděte do Virtuemartu a v levém menu klikněte na Vlastní pole.

2. Klikněte na nové a vytvořte vlastní pole podle tohoto vzoru:

vlastní pole filtr

Důležité je, abyste jako typ pole zvolili Pluginy a pak dole v Additional Parameters vybrali možnost Virtuemart 2 multiple customfields plugin.

3. Pak klikněte na Uložit, a teprve poté můžete dole v tabulce zadávat možnosti (varianty daného filtru, např. velikosti). Pokud byste pole předtím neuložili, tak se vám tabulka neuloží.

vlastní pole pro filtr pro Virtuemart

4. Poté si otevřete produktu a na záložce Vlastní pole přiřaďte vlastní pole, které jste vytvořili a v něm variantu. U template of number of products zvolte default, pokud chcete zobrazovat pořád všechny varianty, nebo hidden, pokud chcete zobrazovat jen filtry, které mají na dané stránce odpovídající produkty.

produkt virtuemart vlastní pole

5. Ve správci nabídek vytvořte ve skrytém menu položku podle následujícího screenshotu:

vysledky-hledani-mensi

 

Nastavení filtru Virtuemart 3 Product Filter by Custom Fields

1. Jděte do Správce modulů a nastavte modul Search (filter) module for Virtuemart 2 multiple customfield plugin - přiřaďte ho položkám menu eshopu, včetně stránky s výsledky, kterou jste vytvořili v předchozím kroku. Vložte ho na pozici, kde má filtr být (např. v levém sloupci).

Zbývající parametry nastavte podle těchto screenshotů, chybějící záložky jsou beze změny:

 nastaveni-modulu-filtru1-mensi

nastaveni-modulu-filtru2-mensi

nastaveni-modulu-filtru3-mensi

nastaveni-modulu-filtru4-mensi

nastaveni-modulu-filtru5-mensi

nastaveni-modulu-filtru6-mensi

nastaveni-modulu-filtru7-mensi

 

Aktivace filtru Virtuemart 3 Product Filter 

1. Po nastavení filtru se vám u modulu objeví text, že je třeba rozšíření aktivovat na Myext.eu. Pokud máte modul koupený, tak jděte do Správce pluginů, a vyhledejte si plugin Virtuemart 2 multiple customfield plugin. V něm klikněte na odkaz Get activation key:

get activation key

Budete přesměrováni na stránky rozšíření, kde se zadáte email, pod kterým jste si rozšíření zakoupili a pak kliknete na tlačítko Send request. Možná to po vás bude chtít přihlášení.

send-request

Na email vám dojde aktivační klíč, který zadáte v nastavení pluginu. Pokud byste web přesouvali na jinou doménu (např. z testovacího serveru na ostrý), je třeba aktivaci provést znovu.

Chcete pomoci s instalací a nastavením filtrů?

Kontaktujte nás! Rádi vám se vším pomůžeme!

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků