CS | EN

VirtueMart 3: jak nahradit obrázek "no image" pro produkty bez obrázku

Máte internetový obchod VirtueMart a u některých produktů nemáte zatím obrázek? V takovém případě se ve výchozím nastavení eshopu VirtueMart zobrazí šedivý obrázek noimage.gif, který ale nevypadá úplně reprezentativně. V tomto článku vám poradím, jak ho nahradit např. za obrázek s logem vašeho obchodu.

image unavailable virtuemartJak na to? Připravte si obrázek,  který chcete používat (zda to bude malé logo na transparentním pozadí nebo jpg 600 x 600 px záleží na použité šabloně. Já jsem použila obrázek s logem na bílém pozadí, protože eshop má bílé pozadí a jpg nebo gif je menší než PNG. Pojmenujte ho nějak rozumně - ale ne noimage.gif, protože ten by vám aktualizace přepsala.

Tento obrázek nahrajte do složky: ../components/com_virtuemart/assets/images/vmgeneral/

Jděte do nastavení VirtueMartu, na záložce Šablony v sekci Nastavení obrázků a příloh vyberte váš obrázek ve výběrech Bez obrázku a Obrázek nenalezen:

no image nastaveni virtuemart

Uložte nastavení a zkontrolujte, jak vypadá obrázek na stránce kategorie a produktu ve vašem eshopu. Výsledek může vypadat například takto:

kategorie virtuemart nahradni obrazek

podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků