Problém po aktivaci SEO Friendly URL - Joomla 1.5.7

Pokud aktivujete SEO Friendly URL's až poté, co jste si vytvořili všechna menu a články, může se vám stát, že po kliknutí na kteroukoliv stránku jinou než je domovská stránka (homepage), se vám stránka zobrazí bez stylů (bílá s texty, bez šablony).

Našla jsem na fórech řešení, které nejen že vyřeší problém se styly, ale navíc odstraní z url stránek to nehezké "index.php", takže získáte pěkné url ve stylu: "http://www.vasedomena.cz/nase-sluzby" místo původního "http://www.vasedomena.cz/index.php/nase-sluzby".

Nejlevnější povinné ručení

Řešení problému:

  1. Jděte do Global Configuration.
  2. Zaškrtněte možnost "Yes" u Search Engine Friendly URLs".
  3. Přes file manager např. Total Commander přejmenujte soubor htaccess.txt v rootu na .htaccess
  4. V Global Configuration zaškrtněte možnost "Yes" u Use Apache mod_rewrite (POZOR: záleží na pořadí, nejdřív musíte opravdu přejmenovat ten soubor).
  5. Dejte "Save".

Problém vyřešen!

Výměna zpětných odkazů (linkbuilding)

Nabízíme i výměnu zpětných odkazů. Odkaz na vaší www stránku nebo eshop umístíme na stránku s odkazy, která je přístupná ze všech stránek našeho webu.

Chcete nástroj, který provede SEO optimalizaci za vás?

Výše popsaná funkce Joomla! se moc nedoporučuje zapínat v kombinaci s eshopy VirtueMart, protože to často vede k time-outům. Jak tedy vyřešit SEO-friendly URL u eshopů, kde jsou mnohem důležitější než u klasických stránek? Osobně používám pro své eshopy Čechy vyvinoutou komponentu pro Joomla! Artio JoomSEF. Je k dispozici varianta zdarma, která ale přidává do patičky odkaz na web vývojářů tohoto rozšíření, nebo placená varianta, ke které je k dispozici i podpora.

Rozšíření pro redakční systém Joomla! Artio JoomSEF automaticky vytvoří:

Více informací o Artio JoomSEF »


pridej.cz

Google

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout