Nefunkční položka menu s K2 článkem nebo kategorií

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Máte webové stránky, které využívají komponentu K2 pro správu obsahu, jen vám po rozkopírování položky tato stránka vůbec nezobrazuje to, co má, nebo  zobrazuje úplně jiný obsah? V tomto článku vám poradíme, jak tento problém odstranit.

 

K2 poměrně často využívají starší šablony pro Joomla! 2.5 od  Templatemonster. Weby s K2 vypadají většinou  velmi efektně, jako např. náš web Fotograficke.cz, ale při rozkopírovávání položek menu se často stane to, že tzv. non-sef url dané položky nemá ID kategorie nebo článku a proto neví, co má zobrazovat, případně se tam zobrazuje špatné.

Jak to poznáte? Když si vlezete do Správce nabídek, a rozkliknete konkrétní položku menu, která nefunguje, pak v kolonce Odkaz máte non-sef url, které může vypadat takto:

odkaz-url

NEFUNKČNÍ ODKAZ V POLOŽCE MENU K2
index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=&id=

FUNKČNÍ ODKAZ
index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=&id=8

I když v sekci Základní možnosti, ve výběru Vyberte kategorie máte zvolenou kategorii, která se má zobrazovat, po zkopírování a vložení non-sef url, a jeho vložení třeba do poznámkového bloku uvidíte, že za id= vám něco chybí, nebo je tam jiné id, než by mělo být.

sluzby

Jak poznáte, které  id tam má být? Pokud máte položku menu s K2 kategoriemi, pak jděte do Komponenty - K2 - Kategorie a podívejte se, jaké id má kategorie, která se tam má zobrazovat:

id k2 kategorie

Jak změnit ID v url K2 menu?

Určitě jste si všimli, že v poli Odkaz u položky menu nemůžete nejen nic psát, ani přepisovat, ale téměř ani posunovat kurzorem. Takže změna je trochu složitější. Musíte se přihlásit přes PhpMyAdmin do databáze webu, najít si v tabulce XXX_menu konkrétní položku, a přes ikonu tužky si otevřít její editaci:

phpmyadmin edit menu

V poli LINK pak přidejte za ID= číslo položky kategorie nebo článku, který se má zobrazovat a uložte změnu kliknutím na tlačítko "Proveď" pod tabulkou.

Nyní by se už měla zobrazovat položka správně. Pokud ne, zkuste promazat cache Joomla! a prohlížeče, případně restartovat počítač.

Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}


Vytisknout   E-mail