CS | EN

Nefunkční položka menu s K2 článkem nebo kategorií

Máte webové stránky, které využívají komponentu K2 pro správu obsahu, jen vám po rozkopírování položky tato stránka vůbec nezobrazuje to, co má, nebo  zobrazuje úplně jiný obsah? V tomto článku vám poradíme, jak tento problém odstranit.

 

K2 poměrně často využívají starší šablony pro Joomla! 2.5 od  Templatemonster. Weby s K2 vypadají většinou  velmi efektně, jako např. náš web Fotograficke.cz, ale při rozkopírovávání položek menu se často stane to, že tzv. non-sef url dané položky nemá ID kategorie nebo článku a proto neví, co má zobrazovat, případně se tam zobrazuje špatné.

Jak to poznáte? Když si vlezete do Správce nabídek, a rozkliknete konkrétní položku menu, která nefunguje, pak v kolonce Odkaz máte non-sef url, které může vypadat takto:

odkaz-url

NEFUNKČNÍ ODKAZ V POLOŽCE MENU K2
index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=&id=

FUNKČNÍ ODKAZ
index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=&id=8

I když v sekci Základní možnosti, ve výběru Vyberte kategorie máte zvolenou kategorii, která se má zobrazovat, po zkopírování a vložení non-sef url, a jeho vložení třeba do poznámkového bloku uvidíte, že za id= vám něco chybí, nebo je tam jiné id, než by mělo být.

sluzby

Jak poznáte, které  id tam má být? Pokud máte položku menu s K2 kategoriemi, pak jděte do Komponenty - K2 - Kategorie a podívejte se, jaké id má kategorie, která se tam má zobrazovat:

id k2 kategorie

Jak změnit ID v url K2 menu?

Určitě jste si všimli, že v poli Odkaz u položky menu nemůžete nejen nic psát, ani přepisovat, ale téměř ani posunovat kurzorem. Takže změna je trochu složitější. Musíte se přihlásit přes PhpMyAdmin do databáze webu, najít si v tabulce XXX_menu konkrétní položku, a přes ikonu tužky si otevřít její editaci:

phpmyadmin edit menu

V poli LINK pak přidejte za ID= číslo položky kategorie nebo článku, který se má zobrazovat a uložte změnu kliknutím na tlačítko "Proveď" pod tabulkou.

Nyní by se už měla zobrazovat položka správně. Pokud ne, zkuste promazat cache Joomla! a prohlížeče, případně restartovat počítač.

Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků