Mnohojazyčný dynamický sitemap pro web v Joomla 3

Máte-li webové stránky v redakčním systému Joomla! ve více jazycích a potřebujete vytvořit mapu stránek (sitemap), která se bude automaticky aktualizovat, kdykoliv přidáte nový článek a zároveň bude obsahovat všechny stránky ve všech jazycích, které na webu máte, pak čtěte dál.

Pro generování dynamického sitemapu (mapy stránek) jsem si oblíbila komponentu OSMap, která nahradila komponentu Xmap, kterou jsem používala ve svých začátcích. Možná i už i znáte a používáte, ale věděli jste, jak vytvořit mapy stránek pro jednotlivé jazyky?

Když totiž klasicky vytvoříte mapu stránek v komponentě OSMap, tak ona si automaticky vybere jeden jazyk a zbylé neukazuje. Existuje na to však trik. Sice nedostanete do jednoho sitemapu všechny jazyky najednou, ale můžete si vytvořit jednotlivé mapy stránek pro každý jazyk zvlášť,a ty pak odeslat ve Centrále webmasterů na Google po jednom (Google dovoluje přidat libovolné množství sitemapů, takže vás to nijak neomezí). 

Vezměte tedy klasickou adresu sitemapu, kterou získáte po kliknutí na ikonu XML v komponentě OSMap a upravte si adresu, která vypadá nějak takto:

http://www.vasedomena.cz/index.php?option=com_osmap&view=xml&tmpl=component&id=1

na třeba http://www.vasedomena.cz/cs/?option=com_osmap&view=xml&tmpl=component&id=1 pro český sitemap

a http://www.vasedomena.cz/en/?option=com_osmap&view=xml&tmpl=component&id=1 pro anglický sitemap

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout