JSitemap: mapa stránek pro pokročilé - návod

Nedávno jsem se rozhodla vyzkoušet jinou komponentu pro generování dynamické mapy stránek - JSitemap, protože free OSmap, který jsem používala doposud prostě odkazy z některých komponent neuměl přidat a navíc mě zaujala i další funkcionalita,  kterou nabízí JSitemap - mapu obrázků a videí. Takže pokud máte webové stránky, které nabízí třeba fotografie, může to být pro vás celkem užitečné, protože to urychlí indexaci fotek na Vašem webu.

Dneska Vám ale ukážu jednu vychytávku, kterou umí mapa stránek JSitemap - tj. možnost přidat si vlastní zdroj pro generování odkazů - zejména těch, pro které nemáte položky v menu. Například další z komponent, které ráda používám Artio Booking!, což je komponenta umožňující online rezervaci různých věcí a služeb.

JSitemap má sám o sobě předdefinovanou celou řadu zdrojů pro sitemap jako je K2, Kunena, Zoo a další populární rozšíření pro Joomla!, které najdete pod Wizard Data Sources. Vás ale bude zajímat kouzelné tlačítko Custom data source, které najdete úplně na spodu celého seznamu.

Jsitemap custom data source

Níže pak vidíte příklad nastavení pro rezervovatelné položky z komponenty Booking, ale de facto tak můžete nastavit cokoliv. Jde o to zvolit správnou tabulku z databáze a pak jednotlivá pole, která chcete použít.

jsitemap booking mapa stránek

subject-tela

Výsledkem pak je mapa stránek, která obsahuje opravdu, na co si vzpomenete.

 

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout