CS | EN

Jsitemap: jak zapnout cachování mapy stránek a obrázků

Pokud potřebujete mapu stránek pro rozsáhlejší webové stránky v Joomla!, nebo eshop VirtueMart s tisíci položek, pak narazíte na problém, že než se sitemap načte, Google to vyhodnotí tak, že jej nelze načíst. Tento problém umí vyřešit komponenta Jsitemap pomocí tzv. precaching - předcachování mapy stránek. Taková předkešovaná mapa stránek se načte rychle a navíc šetří váš server.

O komponentě Jsitemap jsem už psala dříve. Tentokrát vám ukážu, jak v ní zapnete cachování map stránek u dynamické xml mapy stránek a mapy stránek obrázků.

Jak nastavit cachování mapy stránek

Jděte do Komponenty -> Jsitemap a klikněte na tlačítko Configuration.

jsitemap configuration

Na záložce Caching a splitting klikněte na tlačítka Povoleno u "Use cache for sitemaps" a "Enable precaching AJAX". Pokud máte opravdu rozsáhlou mapu stránek, můžete níže zapnout i rozsekávání po zvoleném počtu odkazů. Uložte nastavení kliknutím na tlačítko "Save configuration" vlevo nahoře.

jsitemap configuration caching

jsitemap configuration caching enabled

Pokračujte kliknutím na tlačítko "Control panel". Na něm sjeďte níže pod tlačítka, kde najdete jednak odkazy na mapy stránek a můžete započít proces předcachování.

Neklikejte na všechna tlačítka najednou. Je třeba vždy počkat, až doběhne proces jednoho cachování, a poté teprve kliknout na další - viz toto vide.

Výsledný odkaz přidejte do Google search console v sekci Soubory Sitemap:

podpora virtuemartMáte webové stránky na Joomla! a nevíte si rady?

Trápí vás problém, který nedokážete sami vyřešit? Nezoufejte. To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou webů na Joomla! máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen tvorbu a správu webů v Joomle a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů nebo copywriting (texty pro web) a SEO pro váše www stránky.

 
5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků