Komponenta JoomDOC - správa dokumentů pro weby v Joomla!

Máte webové stránky v redakčním systému Joomla! a hledáte rozšíření pro správu dokumentů, které by umožňovala návštěvníkům vašeho webu dokumenty jednoduše stahovat? Vyzkoušejte komponentu JoomDOC ostravské firmy Artio!

Komponenta JoomDOC najde své uplatnění:

  • na serverech typu primat.cz, kde jsou k dispozici ke stažení různé studijní materiály
  • na eshopech se zbožím, ke kterému můžete nabídnout ke stažení manuál v pdf nebo jiném formátu
  • na webových stránkách obcí a firem, které obsahují archív s různými zápisy z jednání a jinými dokumenty

Instalace komponenty JoomDOC

Stáhněte si instalační balíček JoomDOC.

Samotná instalace komponenty JoomDOC probíhá standardně přes Správce rozšíření nebo Rozšíření Instalovat/odinstalovat v závislosti na používané verzi Joomla! Pouze nahrajte instalační balíček komponenty v administraci webu.

Nastavení komponenty JoomDOC

1. Před prvním použitím komponenty JoomDOC jděte do konfigurace komponenty (tlačítko Možnosti vpravo nahoře), a nastavte absolutní cestu pro kořenovou složku pro ukládání dokumentů, pokud vám nevyhovuje složka Documents, kterou vytvoří komponenta automaticky v rootu instalace Joomla.

2. Pak lze v této složce vytvářet podsložky. Podsložku vytvoříte tak, že do pole Nová složka napíšete název složky a kliknete na tlačítko Vytvořit.

3. Soubory do složky nahrajte tak, že kliknete na tlačítko Procházet..., zvolte soubor/y a klikněte na tlačítko Nahrát. Chcete-li nahrát více souborů najednou, můžete je zabalit do archívu ZIP a ten nahrát na web. Když před nahráním zaškrtnete možnostRozbalit zip, rozbalí se automaticky.

4. Soubory a složky lze přesunovat mezi složkami tak, že je označíte, kliknete v horním menu na tlačítko Přemístit, čímž je zkopírujete do schránky. Pak zvolte cílovou složku a klikněte na tlačítko Vložit.

5. Kvůli SEO optimalizaci můžete všechny složky či soubory označit dokumentem s metadaty jako je název, popis, klíčová slova, omezení zveřejnění a přístup uživatele. Klikněte na ikonu tužky vedle názvu souboru či složky. Soubor s metadaty pak můžete editovat kliknutím na název tohoto dokumentu ve sloupci Dokument.

Použití komponenty JoomDOC na webu

Pro zveřejnění seznamu dokumentů na webových stránkách je třeba vytvořit položku v nabídce (menu), a tu spojit s kořenovým adresářem nebo konkrétní složkou s dokumenty.

1. Jděte do menu Nabídky v horní liště administrace Joomla, zvolte menu, do kterého chcete přidat položku menu odkazující na stránku se seznamem dokumentů a klikněte na Přidat novou položku nabídky.

2. V typu položky nabídky zvolte odkaz Seznam dokumentů.

3. Napište název položky menu do pole Titulek nabídky

3. Vpravo nahoře klikněte na tlačítko Změnit dokumenty, kde vyberte složku kliknutím na tlačítko plus u jejího názvu.

4. V záložce Nastavení dokumentu nastavte další parametry zobrazení (zda zobrazovat kořenovou složku - zapnutím virtuální složky, řazení dokumentů a zobrazování dalších podrobností o souborech).

5. Uložte nastavení a zveřejněte položku menu. Zkontrolujte výsledek kliknutím na odkaz v položce menu, kterou jsem právě vytvořili.

Google

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail