CS | EN

Joomla 3: jak vytvořit skupinu uživatelů s read-only přístupem do administrace

Možná jste už narazili na potřebu dát někomu přístup do administrace vašich webových stránek v Joomla!, ale tento přístup by měl být jen takový, aby se mohli rozhlédnout po  obsahu, ale ten zároveň nemohli nijak editovat, mazat nebo zneveřejňovat. Prostě dát jim read-only přístup do komponenty Obsah.V tomto článku vám poradím, jak toho dosáhnout.

1. Je třeba vytvořit si ve správci uživatelů (Uživatelé - Spravovat) pod menu Skupiny uživatelů novou skupinu a tu si nějak nazvat, řekněme Prodejci, které budou mít nadřazenou skupinu Registrovaní.

prodejci

2. Po kliknutí na tlačítko Možnosti se dostanete ke správě opravnění pro tuto skupinu - duležité je nejdříve kliknout na záložku Oprávnění a pak zvolit konkrétní skupinu a té nastavit opravnění. Pozor na dědění oprávnění /v našem případě od Registrovaných/.

uzivatele moznosti

3. Pak vytvořte nového uživatele a tomu přiřaďte konkrétní skupinu:

test prodejce

4. Jednotlivá opravnění konkrétního uživatele si můžete zkontrolovat když pod jeho jménem kliknete na Ladění zprávy oprávnění (ten překlad je děs).

5. Já jsem třeba tímto zjistila, že i když mám všude zakázanou editaci článků, tak se do ní prodejci stejně dostali. Bylo potřeba vlézt ještě přímo do komponenty obsah přes Obsah - Články, tam kliknout na tlačítko Možnosti a tam opět na záložce Oprávnění upravit práva pro skupinu Prodejci:

clanky moznosti

6. Nyní se přihlaste coby uživatel v nově vytvořené skupině a otestujte si přístupy a oprávnění. 

Obdobně jako jsme omezili přístup k článkům můžete omezit přístup a možnost editovat položky menu, moduly atd.

 

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků