CS | EN

Joomla 3: asociace menu v JoomSEF 4

Používáte pro Vaše webové stránky nebo eshop v redakčním systému Joomla 3 rozšíření Artio JoomSEF 4 a nefunguje Vám asociace menu (přiřazení nabídky)? Aktuální verze JoomSEF 4 6.2.2 totiž tuto funkci nepodporuje. Nicméně máme pro Vás účinné řešení!

Podpora Artio nám zaslala odkaz na plugin, který pro to vyvinul jeden klient. Stačí si tedy stáhnout plugin od Mediahof, ten nainstalovat standardním způsobem, potom jej aktivovat a máte problém vyřešený.

K čemu slouží asociace menu (přiřazení nabídky) v Joomla?

Pokud jste doposud tuto funkci nepoužívali, možná své rozhodnutí přehodnotíte. Je to funkce pro mnohojazyčné weby v Joomla, která umožňuje propojit vzájemně korespondující položky menu, takže pokud máte položku Služby v češtině, můžete jí přiřadit jí odpovídající překlad např. v angličtině - tedy položku Services v menu pro angličtinu, a po překliknutí na vlajce nebo v jazykovém menu Vás to dovede na správnou stránku v jiném jazyce. 

Pokud byste asociace menu (přiřazení nabídky) nepoužívali, hodilo by Vás kliknutí na jiný jazyk na úvodní stránku druhého jazyka.

Samotné asociace v menu můžete použít i pomocí nativního pluginu Joomla, ale pak musíte mít vypnutou správu jazyků v JoomSEF.

Nastavení správy jazyků v nastavení Komponenty JoomSEF - záložka Nastavení - Jazyková nastavení:

nastavení jazyků JoomSEF

Správa rozšíření - Správce pluginů - vyhledat language filter nebo System - Jazykový filtr, pokud máte Joomlu v češtině:

pluginy language filter Joomla

Pokud chcete využívat správu jazyků JoomSEF, je třeba deaktivovat plugin System - Language Filter. Zapnete si místo něj plugin 

Používáte nějaké jiné řešení? 

Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků