Jak získat Instagram Access Token a CLIENT ID

Chcete-li si přidat na webové stránky v Joomla 3 Instagram feed s fotkami z vašeho Instragramu nebo fotky uživatelů, kteří váš Instagram sledují a tagují, můžete k tomu použít třeba modul JO Responsive Instagram Photo Gallery, jehož instalaci a nastavení jsme probírali v předchozím článku. V tomto článku vám poradíme, jak získat Instagram access token a CLIENT ID, které potřebujete ke zprovoznění výše jmenovaného modulu.

Instagram CLIENT ID a access token můžete získat na Instagram Developer page, a to tak, že se nejdříve přihlásite do svého účtu na Instagramu a pak jdete na stránku Instagram Developer. Tam je třeba vytvořit aplikaci (pokud ji již nemáte vytvořenou).

Jak vytvořit aplikaci na Instagramu

Na stránce Instagram Developer page klikněte na tlačítko Register Your Application:

register your application

2. Zaregistrujte se jako Developer:

developer signup

3. Zaregistrujte klienta:

register new client

register new client instagram

Na záložce Security odškrtněte Disable implicit OAuth.

disable oath

4. Po kliknutí na tlačítko Register se vám zobrazí stránka s CLIENT-ID (ID má více znaků, moje bylo na screenshotu z bezpečnostních důvodů zkráceno):

client id

Jak získat Instagram USER ID?

Jděte na tuto stránku a zadejte svůj instagram login, po odkliknutí se vám zobrazí zhruba 10místné číslo. To potřebujete do nastavení modulu.

Jak získat Instagram access token?

Přihlaste se v prohlížeči do svého účtu na Instagramu. Pak zadejte tuto adresu a CLIENT-ID nahraďte číslem, které jste získali v předchozím kroku a REDIRECT-URI nahraďte adresou webu, na kterém chcete feed zobrazovat, např. http://www.stawebnice.com:

https://api.instagram.com/oauth/authorize/?client_id=CLIENT-ID&redirect_uri=REDIRECT-URI&response_type=token

Např. https://api.instagram.com/oauth/authorize/?client_id=8ed987b85a36497d81ef2511eb99db3d&redirect_uri=http://www.stawebnice.com&response_type=token

Dejte si pozor, abyste adresy zadali stejně, protože já zadala jednu s lomítkem na konci, a pak jsem to musela upravovat.

Klikněte na tlačítko Authorize:

authorize

Budete přesměrování na vaši stránku a v url uvidíte svůj Access Token:

access token

 

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail