CS | EN

Jak vytvořit a vložit do stránek mapu s vyznačenými místy

google maps body maly

Potřebujete pro své webové stránky v redakčním systému Joomla!, Worpressu nebo Drupalu vytvořit speciální mapu, na které budou znázorněné např. pobočky firmy, prodejny, kde lze koupit vaše zboží, výdejní místa internetového obchodu nebo jiná místa? V tomto článku se můžete podívat na video z našeho Youtube kanálu, ve kterém vás krok po kroku provedu vytvořením oné mapy a následně si ukážeme, jak ji vložit do webových stránek v Joomla!

 Na tento požadavek jsem narazila při tvorbě webu Deratizace4You.cz, který se aktuálně připravuje. Podle tohoto návodu v angličtině, který už není úplně aktuální, jsem mapu vytvořila na Google maps, a poté jej vložila jako modul funkcí {loadpositin nazevpozice} do článku. Na této mapě je skvělé to, že je "živá", tedy lze s ní pohybovat a roztahovat, aktualizuje se a u jednotlivých míst si můžete vložit popisky i fotky.

Úsklalí vkládání Google Maps v iframe

Možná si říkáte, proč jsem nevložila vygenerovaný kód přímo do článku. Jednoduše proto, že jde o iframe. Pokud používáte na webu editor jako  je např. JCE nebo TinyMCE, tak vám při uložení editor iframe odstraní a máte po mapě. Využila jsem modul typu "vlastní obsah  (custom)", ve kterém může být editor také. Proto jsem před jeho vložením vypnula editor pro svého uživatele. Díky tomu lze editovat samotnou stránku s kontakty libovolně v editoru a nic nezkazíte. Jen v případě, že byste chtěli upravit onen iframe - např. nahradit ho za jiný kód, je třeba si opět editor vypnout.

Pokud používáte na webu firewall, např. RSfirewall, je potřeba ještě provést jedno nastavení, aby vám RSfirewall neodstranil mapu, i když dotyčný modul upravovat nebudete. RSfirewall totiž při uložení jakéhokoliv obsahu proscanuje vše a hledá potencionálně nebezpečný obsah, který odstraní.

Videonávod, jak vytvořit a vložit Google Maps s místy

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků