Jak vyřešit konflikty JQuery v Joomla 3

Máte webové stránky v Joomla 3 a stalo se vám, že vám po aktivaci nějakého rozšíření přestalo fungovat jiné, třeba slider nebo menu? Narazila jsem na tento problém u webových stránek www.berlitzpraha.cz, když jsem nainstalovala aktuálně populární lištu informující o používání Cookies.  Na samotný nápad mě přivedl Honza Polzer, který odhlalil problém, a nastínil, co hledám. Chytrému napověz, hloupého kopni. Tak nevím, jak nazvat tu mou situaci, ale vzpomněla jsem si...podobný problém se mi totiž stal i zde, na webu StaWEBnice, když mi po instalaci lišty s cookies přestal fungovat kontaktní formulář na boku. 

 

Řešení je vlastně celkem jednoduché a seznámil mě s ním Jan z Perfect Web, jejichž kontaktní formulář Ajax Popup Contact Form a popup modul Everything Everyway moc ráda používám.

Tihle chytří kluci z Polska totiž vytvořili také geniální plugin System - Perfect Joomla! 3 User Interface and jQuery IncluderSystem - Perfect Joomla! 3 User Interface and jQuery Includer. Díky tomuto pluginu můžete upřednostnit jeden jQuery a zabránit jejich konfliktům.

Moje problémy vyřešilo toto nastavení výše zmíněného pluginu:

jquery nastavení

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail