Google Analytics: klíčové slovo not provided

Zajímalo by Vás, proč v přehledu Organická klíčová slova v Kampaních na Google Analytics vede klíčové slovo "not provided" - tedy neposkytnuto a jestli se s tím dá něco dělat? Pak čtěte dál.

Co znamená klíčové slovo "not provided"?

18. října 2011 Google oznámil, že přesouvá vyhledávací stránku Googlu na zabezpečený protokol, a proto se vyhledávané slovo nebude předávat na cílovou stránku. Takovéto návštěvy se pak v přehledu Google Analytics spojí pod pojmem "not provided".

klíčové slovo not provided

Proč to Google udělal?

Oficiálním důvodem je ochrana před špehováním vyhledávání - tedy soukromí vyhledávajících. Google uvedl, že ti, kteří vyhledávají na https://www.google.com by nechtěli, aby se hledané klíčové slovo předávalo dál. Dá se z toho vyvodit, že těm, kteří používají Google na klasickém http://www.google.com na soukromí až tolik nezáleží, nebo o tom spíš ani neví.

Jaký to má dopad na PPC kampaně?

Ale co ty miliony společností, které inzerují své zboží na Google Adwords? Zdá se, že když jde o peníze, tak jde soukromí stranou. Na placené vyhledávání se takto ochrana nevztahuje. Troch pokrytectví, jak uvedl ve svém článku Google dal cenovku na soukromí Danny Sullivan.

Jak se lidé dostanou na zabezpečené vyhledávání?

Důvodů, proč lidé vyhledávají přes https je více, a nemusí nutně zadávat do prohlížeče https, protože byě byli paranoidní:

Dá se s tím něco dělat?

K dispozici je několik užitečných článků v angličtině, kde najdete návody, jak přeci jen získat skutečná data skrytá za slovem not provided:

1. Můžete vyzkoušet i tento návod na vytvoření filtru Google Analytics:

  1. Přihlašte se do Google Analytics, nahoře klikněte na Správce a pak zvolte web, se kterým chcete pracovat ve Službách.
  2. Klikněte na Filtry v třetím sloupci a pak na tlačítko Přidat filtr.
  3. Vytvořte vlastní filtr s pokročilým nastavení dle tohoto návodu:vlastní filtr google analytics

Tento filtr se pokusí u nových návštěv /ne z historických dat/ vypreparovat z URL adresy klíčové slovo

2. S využitím zdrojů návštěvnosti pod menu Akvizice - Optimalizace pro vyhledávače - Dotazy. Tady to možná bude chtít kliknout na "Nastavit sdílení údajů služby Search Console", aby si to bralo data z Google Search Console (Webmasters).

akvizice dotazy Google Analytics

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

podpora virtuemartMáte webové stránky na Joomla! a nevíte si rady?

Trápí vás problém, který nedokážete sami vyřešit? Nezoufejte. To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou webů na Joomla! máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen tvorbu a správu webů v Joomle a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů nebo copywriting (texty pro web) a SEO pro váše www stránky.

 
4.33 z 5 - 3 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout