CS | EN

Facebook: jaké jsou optimální rozměry obrázků pro Facebook?

Úvodem bych ráda řekla, že se nemusíte bát, i když použijete nevhodnou velikost obrázku. Facebook si s tím dokáže poradit - sám si ho automaticky upraví do požadovaných rozměrů. Co se vám nemusí líbit je fakt, že takový obrázek bude nejspíš rozostřený nebo oříznutý a bude vypadat divně. Pokud tomu chcete předejít, je ideální dodržet alespoň poměr stran.Tím omezíte riziko neúplného zobrazení fotky.

Profilová fotka na Facebooku

Profilová fotka zastupuje vaši stránku při komunikaci s klienty, a je vidět u každého vašeho příspěvku nebo komentáře. Doporučená velikost profilové fotky je 600 x 600 px. Zde jde především o poměr stran, tedy o to, že fotka má být čtvercová. Nahráním větší fotky při tomto poměru rozhodně chybu neuděláte.

Fotka této velikosti se však zobrazuje pouze na úvodní straně vaší stránky, všude jinde Facebook ukazuje její miniaturu. Tato miniatura je navíc nově oříznutá do kruhového tvaru. Při nahrávání můžete navíc trochu zazoomovat.

aktualizace profiloveho obrazku facebook

Rozdíl pak je jasně patrný:

oriznuta profilova fotkaopraveny facebook profilova fotka

Nevhodná velikost fotky a loga v ní umístěného                                                             Upravený obrázek o rozměru 600x600px

Úvodní fotka na Facebooku

S výběrem úvodní fotografie na Facebooku si můžete vyhrát. Měla by jasně vypovídat o tom, co děláte. Pokuste se zvolit takový design, který zaujme a na první pohled návštěvníkovi ukáže, co nabízíte a zároveň ho nevyděsí.

uvodni fotka na facebooku

Optimální velikost této úvodní fotky na Facebooku je 820 × 312 px. V mobilní aplikaci se však úvodní fotka ořízne. To, co má být tedy vidět i na mobilu by mělo být v rozměru 640 x 312 px. Podstatnější je poměr stran než konkrétní pixely. Pokud bude vaše fotka 2x větší, ale bude mít stejný poměr stran, Facebook si jí upraví do požadované velikosti a nezhorší se ani kvalita.

Fotka u příspěvku na Facebooku

Pokud přidáváte běžný příspěvek na svou zeď, je lepší k němu přidat fotku, protože Facebook jednak upřednostňuje příspěvky s obrázky před čistě textovými příspěvky, a takový příspěvek má zároveň větší šanci zaujmout návštěvníky. Jeho doporučená velikost je 1080 x 1080px nebo 1200 x 628 px.

obrazek pro fb prispevek

Fotka k události na Facebooku

Plánujete nějakou akci pro své fanoušky nebo klienty, a chcete o ní dát formou Facebookové události? Rozhodně byste ale neměli podcenit ani výběr fotografie k události. Bude to to první, co potencionální zájemci o událost uvidí a může to rozhodnout o jejich případné ne/účasti. Její rozměr by měl být pro počítače 1200 x 628 px, na mobilních telefonech se však zobrazuje fotka mnohem vyšší. Nejvhodnější postup je tedy optimalizovat ji právě pro zobrazení na telefonu a to tak, aby při jejím oříznutí pro uživatele počítačů nezmizela žádná důležitá informace.

Fotka u odkazu sdíleného na Facebooku

Pokud do příspěvku vložíte odkaz a chcete u něj mít náhledovou fotografii, máte dvě možnosti. Náhledový obrázek sám načte z odkazovaného webu nebo jej nahrajete sami při sdílení. Pokud obrázek vkládáte do článku  v administraci vaší webové stránky, máte to pod kontrolou a doporučujeme použít obrázek o rozměru 1200 × 628 px. Pokud obrázek na webu není, nebo se špatně načítá a vy ho musíte přidat ručně při tvorbě příspěvku, použijte obrázek o velikosti 1080 x 1080 px.

Reklama na Facebooku

O placené reklamě na Facebooku by se dalo mluvit a psát nekonečně dlouho. Pro  začátek vystačíte s velikostí 1080 x 1080 px. Tu byste však neměli použít v případě, kdy chcete propagovat událost nebo získat nové fanoušky. Pro tyto dva typy kampaní se používá obrázek ve velikosti 1200 × 628 px.

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků