ERROR: AJAX Loading Error: error při aktualizaci Joomla!

ajax loading error joomla

Pokoušíte se aktualizovat vaše webové stránky v Joomla! a namísto klasické aktualizace na vás vyskakuje chybová hláška: ERROR: AJAX Loading Error: error? V tomto článku vám poradím, jak tento problém vyřešit.

Důvodů může být více, proto doporučuji vyzkoušet postupně všechny níže uvedené návody a uvidíte, co vám pomůže.

Soubor .htaccess

Při práci s webem na subdoméně na webhostingu WEDOS mi právě soubor .htaccess způsobil tento problém. Řešením je na tu chvíli, kdy potřebujete provést aktualizaci, přejmenovat soubor .htaccess (např. na .htaccess-ZALOHA). Poté se znovu přihlaste do administrace vašeho webu v redakčním systému Joomla!, jděte do Komponenty -> Aktualizace Joomla! a proveďte aktualizaci standardně kliknutím na tlačítko.

Poté se opět přihlaste přes FTP a soubor .htaccess přejmenujte zpět na původní název.

Nedostatečný PHP limit max_execution_time a memory_limit

Toto se týká nastavení vašeho webhostingu. Zejména pokud používáte levnější varianty webhostingu, nemusí být parametry dostatečné. Já osobně pro weby a eshopy v Joomla! používám webhostingy Rupostel, Hostime.cz nebo No Limit Extra u WEDOS. Zde byste s parametry PHP pro weby Joomla! neměli mít problém.

Pokud používáte jiný webhosting, požádejte podporu nebo si sami změňte PHP parametry na:

max_execution_time = 120 and memory_limit = 128M.

Chybějící soubory ve složce administrator/com_joomlaupdate

Tento problém můžete opravit aktualizací Joomla! přes FTP. Nejprve si proveďte zálohu webu, např. pomocí komponenty Akeeba Backup. Stáhněte si aktuální balíček s instalačními soubory Joomla!. Rozbalte ho do rootu webu přes FTP. Přejmenujte složku installation nebo ji odstraňte. Přihlaste se do administrace webu a jděte do Rozšíření -> Správovat -> Databáze , klikněte na tlačítko Opravit.

Pozor, tento postup může shodit web, pokud se pokoušíte aktualizovat nějakou hodně prastarou verzi na nejnovější. U webů s Joomlou! nad 3.8 jsem se s tím nesetkala, ale z verzí 3.6.5 na 3.9.x ano.

Nesprávná oprávnění na složkách a souborech

Složky Joomla! by měly mít práva 755 a soubory 644. Na některých webhostinzích, jako je např. WEDOS, je výchozí nastavení jiné. Můžete tedy práva opravit přes FTP nebo pomocí komponenty Admin Tools. Po její instalaci jděte do  Komponenty -> Admin Tools. Tam klikněte na tlačítko "Fix Permissions". Pak zkuste opět provést aktualizaci standardně přes Komponenty - Aktualizace Joomla!.

i

 

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail