CS | EN

Ja přidat captcha k formuláři v Joomla 2.5?

Chcete zabránit spamování kontaktního formuláře na Vašich webových stránkách v Joomla! 2.5. V tomto článku najdete návod, jak přidat tzv. captcha ochranu kontaktního formuláře.

1. Jděte do menu "Rozšíření" -> "Správa pluginů".

2. Mezi pluginy najděte Captcha - ReCaptcha. Měl by být součástí instalačního balíčku Joomla!. Pokud jej tam nemáte, můžete si jej stáhnout zde a nainstalovat.

3. Jděte na stránky Re Captcha, kde získáte veřejný s soukromý klíč, který potřebujete do nastavní captcha. Je třeba se zaregistrovat, ale vše je zdarma. Po zaregistrování kliknete na tlačítko "Add a New Site" a tam se vám vygenerují oba klíče. Tyto klíče pak zadáte v nastavení pluginu, které již máte otevřené. Nezapomeňte uložit nastavení.

4. Jděte do menu Stránky - Globální nastavení. Na záložce "Stránky" vyberte v menu Výchozí captcha možnost Catpcha - Re Captcha. A opět uložce nastavení. Nyní se vám u kontaktního formuláře bude automaticky zobrazovat obrázek, ze kterého musí lidé opsat text před odesláním zprávy.

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků