Artio JoomSEF: negenerují se SEF adresy kategorií a produktů

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

sef url produkt virtuemart

Pokud používáte na svém eshopu ve Virtuemartu rozšíření Artio JoomSEF pro Virtuemart, díky kterému můžete krátit adresy produktů a kategorií, čarovat s přesměrováním a hromadně spravovat metadata, pak se vám možná už stalo, že ačkoliv adresy uvnitř webu v Joomla JoomSEF generuje a  přidává do Správy SEF URL, pro adresy uvnitř eshopu (kategorie, produkty) vidíte jen non-sef url. V čem je problém? Příčinu odhalil pan Josefov z podpory Artio a já vám ji prozradím.

Když vše funguje jak má, generuje JoomSEF adresy pro kategorie a produkty dle vašeho nastavení a přidává je do správy SEF URL, kde s nimi můžete pracovat dál. V našem případě ale vidíte místo  např. www.domena.cz/nazev-produktu  tzv. non-sef URL www.domena.cz/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=181&Itemid=596

Proč k tomu dochází?

Když instalujete eshop z balíčku se šablonou pro Virtuemart a  nainstalujete i vzorová data, pak pokud  tato data neodstraníte,může dojít k tomu, že v tabulkách v koncovkou en_gb (kategorie, produkty, doprava, platba, výrobci atd.) vám zůstanou vzorová data - u dopravy a platby  to pak dělá problémy na checkoutu, když vám to  u objednávek ukazuje úplně jinou dopravu a  platbu. Proto je potřeba je promazat úplně. 

Pokud ale zůstane v tabulce  _virtuemart_categories_en_gb jiný počet řádků než je ve stejné tabulce s koncovkou cs_cz (a váš internetový obchod je jednojazyčný v češtině), tak to  má za následek to, že JoomSEF je zmatený a negeneruje SEF odkazy.

Jak problém s generováním non-sef url vyřešit?

Můj problém v  tuto chvíli vyřešilo to, že jsem obsah tabulky cs_cz zkopírovala do tabulky s  koncovkou en_gb, i když je to samo úplně zbytečné, když angličtinu nehodlám používat, ale pro tuto  chvíli, než Artio problém vyřeší systémově aktualizací vám to pomůže.

 


Vytisknout   E-mail