Tipy pro SEO a jak tvořit webové stránky v Joomla

petra procházková

Vítejte na našem blogu!

Naleznete zde nejen užitečné tipy a rady pro tvorbu webových stránek a eshopů v redakčním systému Joomla! a jeho rozšíření Virtuemart, ale i obecné rady pro SEO optimalizaci webu, copywriting atd.

Nenechte si ujít naše další rady a návody!

Sledujte tým StaWEBnice na sociálních sítích jako je Facebook nebo Google Plus! Chcete názornější návody? Staňte se odběratelem našeho kanálu na Youtube!

Facebook StaWEBnice Twitter StaWEBnice Google+ StaWEBnice Youtube StaWEBnice


V tomto článku se dozvíte, kde stáhnout, a jak nainstalovat češtinu pro rozšíření Joomla! pro tvorbu eshopů VirtueMart.

V předchozím článku jsme si řekli, jak zvolit webhosting, který podporuje redakční systém Joomla! a tentokrát si ukážeme, jak nainstalovat Joomla! na webhosting. Jako příklad použijeme automatickou instalaci Joomla! na webhosting Hostmonster, který umožňuje jednoduchou instalaci Joomla! přímo v rozhraní a manuální instalaci Joomla! na webhosting pomocí FTP na příkladu českého webhostingu WEDOS.

Webové stránky v Joomla! může začít tvořit každý, a nemusí být programátor, stačí k tomu základní počítačová gramotnost. V tomto blogu vás provedu krok za krokem celým procesem vytvoření webových stránek v Joomla!. Tentokrát si řekneme, jak si zvolit webhosting.

Vyhledávače Google a Seznam určují pozice webové stránky ve výsledcích vyhledávání podle vlastního hodnotícího systému, kterým se říká odkazové ranky. Tyto ranky obsahují soubor různých hodnocení stránek, např. podle počtu zpětných odkazů, které vedou na webovou stránku nebo podle relevance a dalších faktorů.

Každá jednotlivá stránka webu má svůj vlastní pagerank, srank a jyxo rank, který se může lišit od ostatních stránek na doméně.

Internetové vyhledávače jako je Google nebo Seznam.cz používají tzv. boty (crawlery, roboty), kteří procházejí www stránky, ty analyzují, indexují a ukládají do databáze.

Konverze www stránek nebo eshopu vyjadřuje, kolik procent z celkového počtu návštěvníků dokončí to, co bylo účelem webu - např. nakoupí nebo si stáhne nějaký soubor.

Použitelnost www stránek představuje řadu pravidel, které zlepšují interakci návštěvníka a webu - jinými slovy - to, že se v něm bude návštěvník snadno orientovat a nebude se cítit zmaten či dokonce odrazen.

Linkbuilding neboli budování odkazů představuje jeden z důležitých faktorů ovlivňujících pozici vašich webových stránek nebo eshopu ve výsledcích vyhledávačů.

Pokud aktivujete SEO Friendly URL's až poté, co jste si vytvořili všechna menu a články, může se vám stát, že po kliknutí na kteroukoliv stránku jinou než je domovská stránka (homepage), se vám stránka zobrazí bez stylů (bílá s texty, bez šablony).

Našla jsem na fórech řešení, které nejen že vyřeší problém se styly, ale navíc odstraní z url stránek to nehezké "index.php", takže získáte pěkné url ve stylu: "http://www.vasedomena.cz/nase-sluzby" místo původního "http://www.vasedomena.cz/index.php/nase-sluzby".

Google Analytics je online služba, která vám poskytne podrobné informace o návštěvnosti vašich webových stránek, díky kterým pak můžete svůj web lépe optimalizovat.

Chcete se na něco zeptat?
1000 znaků zbývá