Web Gymnázia Gynome.cz

Webové stránky populárního Gymnázia Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě se sportovní přípravou a rozšířenou výukou informatiky byl pro nás výzvou. Předchozí web byl postaven na Joomla! 2.5 a cílem projektu bylo redesignovat jej na moderní responzivní vzhled.

gynome homepage1Na tvorbě webu jsem spolupracovala s Mgr. Milošem Bukáčkem, který dostal za úkol celý projekt koordinovat. Navrhnula jsem novou strukturu a rozložení ve formě wireframů a společně jsme našli zlatou střední cestu, jak původní poměrně košatý web zpřehlednit.

Gymnázium se se svým novým webem zapojilo do soutěže školních webů scoolweb.cz, a získali jsme hezké 3. místo v kategorii webů středních škol. Předchozí webové stránky gymnázia byly bílomodré s obrázkovým pozadím dřevěné desky, jak je vidět ze screenshotu v galerii níže. My jsme se rozhodli jít cestou bez pozadí, a naopak využívat více autentických fotek z akcí pořádaných gymnáziem, které jsou často hodně barevné a tak by obrázkové pozadí působilo rušícím dojmem.

Oproti původnímu webu jsme zapracovali více na vzájemném prolinkování obsahu - zejména stránek předmětů, učitelů a dokumentů. Zaměstnanci získali své osobní stránky, kde lze najít nejen informace o nich a kontaktní formulář směřovaný do jejich emailové schránky, ale také přehled jimi publikovaných článků.

Z technické stránky jsou tyto webové stránky zajímavé díky využití celé řady rozšíření pro redakční systém Joomla:

Screenshoty z webových stránek Gynome.cz

4.50 z 5 - 2 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout