CS | EN

Web Gymnázia Gynome.cz

Webové stránky populárního Gymnázia Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě se sportovní přípravou a rozšířenou výukou informatiky byl pro nás výzvou. Předchozí web byl postaven na Joomla! 2.5 a cílem projektu bylo redesignovat jej na moderní responzivní vzhled.

gynome homepage1Na tvorbě webu jsem spolupracovala s Mgr. Milošem Bukáčkem, který dostal za úkol celý projekt koordinovat. Navrhnula jsem novou strukturu a rozložení ve formě wireframů a společně jsme našli zlatou střední cestu, jak původní poměrně košatý web zpřehlednit.

Gymnázium se se svým novým webem zapojilo do soutěže školních webů scoolweb.cz, a získali jsme hezké 3. místo v kategorii webů středních škol. Předchozí webové stránky gymnázia byly bílomodré s obrázkovým pozadím dřevěné desky, jak je vidět ze screenshotu v galerii níže. My jsme se rozhodli jít cestou bez pozadí, a naopak využívat více autentických fotek z akcí pořádaných gymnáziem, které jsou často hodně barevné a tak by obrázkové pozadí působilo rušícím dojmem.

Oproti původnímu webu jsme zapracovali více na vzájemném prolinkování obsahu - zejména stránek předmětů, učitelů a dokumentů. Zaměstnanci získali své osobní stránky, kde lze najít nejen informace o nich a kontaktní formulář směřovaný do jejich emailové schránky, ale také přehled jimi publikovaných článků.

Z technické stránky jsou tyto webové stránky zajímavé díky využití celé řady rozšíření pro redakční systém Joomla:

  • Kalendář akcí jsme vytvořili s využitím komponenty a modulu VJ Calendar, a je napojený na kalendář Google spojený s několika účty pro rozlišení typů událostí v kalendáři, který je zobrazen jak ve formě modulu na úvodní stránce vpravo nahoře, tak v samostatném interaktivním kalendáři přístupném z menu Aktivity.
  • Nabídky byly vytvořeny pomocí našeho oblíbeného modulu a komponenty Maximenu CK.
  • Pro slider s posunem obrázku na úvodní stránce  jsme použili modul Hot Joomla Zoomer.
  • Novinky po celém webu zobrazuje modul BT Content Slider, díky kterému jsme vyřešili problém s různě velkými obrázky u článků - modul si totiž vytváří vlastní miniatury v nastaveném poměru stran bez ohledu na orientaci a velikost původního obrázku. 
  • Pruh s úspěšnými absolventy jsme zobrazili pomocí modulu HexSys Article slider.
  • Pro anketu jsme využili komponentu a modulu Sexy Polling
  • Záložek na kontaktech a v obsahu stránek jsme docíli pomocí pluginu Tabs od Regular Labs.
  • Kontaktní formulář vyjíždějící z boku je vyladěný pomocí modulu Ajax Popup Contact Form.

Screenshoty z webových stránek Gynome.cz

4.50 z 5 - 2 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků