V tomto kurzu se naučíme, jak vytvořit webové stránky v redakčním systému Joomla!, jak je spravovat a dále rozšiřovat jejich funkcionalitu.

Kurz je rozdělen do jednotlivých kapitol obsahujících jednotlivé úkony nahrané na krátkých komentovaných videích, ve kterých uvidíte názorně, jak se vše dělá.

V tomto videu si ukážeme, jak se používá galerie Event Gallery pro Joomla! od německého programátora Svena Bluegeho. Používám ji ráda, protože na rozdíl od jiných do ní můžete nahrát různou směsku fotografií bez ohledu na rozlišení a orientaci, a v galerii se buď poskládají do zajímavé koláže nebo si je ořízne do čtverců zvoleného rozměru. Každopádně vám to ušetří soustu práce.

V tomto videu si ukážeme, jak v administraci webu v Joomla 3 vytvářet položky v nabídce (menu) typu články.

V tomto videu si ukážeme, jak si v administraci webu v Joomla 3 vytvoříte kategorie a do nich potom vložíte články s obsahem, který se bude zobrazovat na webu.

V tomto návodu si ukážeme, jak po instalaci eshopu v šabloně, která už má nainstalovanou komponentu Virtuemart, provedeme základní nastavení, které předchází samotnému vkládání kategorií a produktů do eshopu.

Akeeba Backup je rozšíření, které umožňuje zálohovat kompletní web včetně jeho databáze do souboru ve formátu JPA. Umí zálohovat i samotnou databázi, a zálohování lze nastavit i v určitých intervalech pomocí služby CRON na webhostingu (jen na WEDOS tak úplně není povolené, protože ty zálohy zabírají dost místa, takže by je člověk musel průběžně odmazávat a nechávat si jen tu poslední).

Dalším mým oblíbeným rozšířením pro Joomla! je komponenta RS Firewall - bezpečnostní rozšíření, které chrání web před útoky hackerů a má v sobě i malware scan, který může odhalit napadené a cizí soubory vložené hackery do vašeho webu v Joomla! V tomto článku vám ukážu, jak nainstalovat a nastavit bezpečnostní komponentu RS Firewall a jak spustit scan (test).

Z bezpečnostních důvodů a pro vylepšování funkcionality webu je nutné a žádoucí aktualizovat rozšíření a i samotný redakční systém Joomla! V tomto videu vám ukážu, jak provést aktualizaci webu v Joomla i rozšíření v něm nainstalovaných.

V tomto videu najdete návod na instalaci a nastavení mého oblíbeného kontaktního formuláře Ajax Popup Contact Form for Joomla.

jce editor

V tomto příspěvku si ukážeme, jak do administrace webu v redakčním systému Joomla! nainstalujeme editor JCE a jeho plugin Mediabox. Jak pak tento editor nastavíme jako výchozí editor a jak jeho pomocí budeme upravovat texty v článcích,  modulech, produktech a kategoriích v eshopu.

Po instalaci webu v Joomla! je třeba udělat několik základních kroků v administraci webu v Joomla! než začnete s přestavbou webu k obrazu svému. V tomto krátkém videu vám ukážu, jaké budou následující kroky.

Chcete se na něco zeptat?
1000 znaků zbývá