Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

joomsef virtuemart alias

Pokud provozujete internetový obchod Virtuemart a používáte zároveň komponentu JoomSEF pro hromadnou správu URL a metadat, pak vás možná štve, že ve výchozím nastavení vkládá do adresy produktu kategorie, čímž vám vznikají duplicity v případě, že je produkt zařazený do více kategorií, což je špatné pro SEO. V tomto článku vám poradím, jak nastavit rozšíření JoomSEF pro Virtuemart tak, aby k tomu nedocházelo a adresa produktu byla pouze jeho alias.

 

V minulosti jsem s nastavením rozšíření pro Virtuemart poměrně experimentovala a nikdy to nebylo optimální. Když už se podařilo ořezat adresy na minimum, vadily duplicity a produkt se třeba nezobrazil vůbec, pokud se stalo to, že měly dva produkty stejnou adresu - na to si ostatně musíte dávat pozor i teď. Pokud máte více produktů se stejným názvem a nastavujete alias ručně, upravte alias třeba číslováním, nebo to nechte na Virtuemartu a on si ho očísluje sám. JoomSEF má v nastavení také možnost zapnout číslování duplicitních odkazů. Ale my teď vyjdeme z předpokladu, že naše produkty mají různé názvy a aliasy a chceme, aby produkt zařazený ve více kategoriích měl jednu adresu. Jak na to?

1. Jděte do Komponenty - Artio JoomSEF - Správa rozšíření.

2. Rozklikněte rozšíření Virtuemart.

3. Na záložce Extension:

  • Add categories to product URL nastavte na No
  • Ignore multiple categories nastavte na Yes
  • Add manufacturer to product URL nastavte na No
  • Add manufacturer ID to product URL nastavte na No

4. Na záložce Common:

  • Add menu title to URL nastavte na No

Voilá! Nyní se už nemusíte bát, že budete mít zbytečně dlouhé a duplicitní adresy. Ovšem pokud jste už měli adresy produktů vytvořené, pak je potřeba je promazat... a pokud měníte adresy, které jsou zaindexované, je potřeba myslet na 301 přesměrování, aby vám nevzniklo velké množství chyb 404.

Mohlo by vás také zajímat...

Chcete se na něco zeptat?
1000 znaků zbývá