seznam konverznich akci

Když si zaplatíte reklamu na Adwords, tak vás jistě zajímá, jak efektivní tato reklama je - tj. vedle počtu prokliků, které vidíte v reportech Adwords, vás může zajímat i kolik zákazníků splnilo cíl, za kterým jste je na webové stránky přivedli. Takový cíl může mít podobu odeslaného kontaktního formuláře, objednávky, registrace atd. V tomto článku si ukážeme, jak nastavit sledování konverze odeslání kontaktního formuláře.

Na našich webových stránkách v Joomla! s oblibou používám kontaktní formulář Perfect Ajax Contact Form. Kromě již popsaných funkcí má i záložku, na které umožňuje sledování tzv. eventů - např. konverzí z reklamních kampaních na Adwords.

V první řade je třeba si sledování konverzí nastavit přímo v Adwords, poté reklamní skript přidat do kontaktního formuláře a v lepším případě si můžete nastavit i stránku, na kterou je návštěvník webu přesměrován po odeslání formuláře, kde mu můžete poděkovat za zprávu, seznámit ho s novinkami, sociálními sítěmi atd.

1. Nastavení konverzí v Adwords

1. Rozklikněte se do kampaně a vpravo nahoře klikněte na ikonu klíče, která zobrazí toto menu, ve kterém klikněte na "Konverze".

adwords sledovani konverzi

2. Klikněte na tlačítko +.

konverzni akce

3. Zvolte typ konverze - v našem případě Webová stránka:

nova konverzni akce adwords

 4. Nastavte způsob měření konverzí.

vytvoreni konverzni akce webu

a na konci dejte "Vytvořit a pokračovat".

5. Na stránce se vám zobrazí trackovací skript, který si zkopírujte. Měl by se vložit mezi tagy <head></head>. Pod ním se zobrazí fragment události, který byste měli vložit na stránku po odeslání formuláře. 

V našem případě jsme jej vložili u formuláře na záložce event do pole: on email success:

nastaveni event snippetu formulare

Typů konverzí je dostupných více - třeba hlídání počtu volání na číslo na webu nebo číslo v rozšíření reklamy na adwords. Ale o tom zase někdy příště :)

Ověření fungování značky můžete provést,když si do Chrome nainstalujete rozšíření Google Tag Assistant.

tag assistant chrome

tag analysis

Mohlo by vás také zajímat...

Chcete se na něco zeptat?
1000 znaků zbývá